Skolēni mežu iepazīst ar spēles “Interaktīvais mežs” palīdzību

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) ir izveidojis jaunu uzskates līdzekli – spēli “Interaktīvais mežs”, kuru plānots izmantot nodarbībās, skolēniem interaktīvā veidā stāstot par mežu kā ekosistēmu. Tādā veidā skolēniem radot sapratni, ka mežs nav tikai koki, bet gan ekosistēma, kurā mainoties vienai komponentei mainās pārējās.

Interaktīvā spēle sastāv no dažādiem uz koka pamatnes izgatavotiem meža ekosistēmas elementiem. Nodarbība notiek meža gidu vadībā. Tajā ar dažādu uzvedinošu jautājumu un meža elementu palīdzību skolēni veido mežu. Ar spēles palīdzību iespējams parādīt dažādus meža tipus (sausie, mitrie utt.), meža apsaimniekošanas ciklu (koku nocērt, veidojas izcirtums, ko tālāk?), kā arī runāt par dabas aizsardzību (ievietojot mežā ligzdas, atmirušu koksni u.c.), ieguvumiem no meža (kokmateriāli, ogas, sēnes, malka, siltums utt.) un cilvēka darbību mežā (ciršanu, stādīšanu, kopšanu utt.). Pēc spēles izmēģināšanas Lapmežciema pamatskolā, skolotāja Mārīte Eglīte pozitīvi novērtēja nodarbību un atzina, ka interaktīvā spēle ir labs papildinājums mācību vielai.

Šādas nodarbības skolēniem plānots organizēt Valsts lauku tīkla pasākumu ietvaros Meža konsultāciju pakalpojumu centra apmācību centrā „Pakalnieši” Vestienas pagasta, Madonas novadā un nākamā gada pavasarī MKPC nodaļās visā Latvijā. Nodarbību skaits ir ierobežots, tādēļ par iespējām piedalīties tajās lūgums sazināties ar MKPC apmācību centru un MKPC nodaļu darbiniekiem.

Kontaktinformācija pieejama MKPC mājas lapās www.mkpc.llkc.lv sadaļā “Kontakti”.

 

Avots: Preses relīze, LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs, publ. 05.12.2012.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *