Polijas kokzāģētavas turpina samazināt koksnes pārstrādes apjomus

Saglabājoties vājam pieprasījumam pēc zāģmateriāliem kā vietējā, tā nozīmīgākajos eksporta tirgos, vairums Polijas skujkoku zāģmateriālu ražotāju arī novembrī strādāja ar samazinātām jaudām.

Pieprasījums samazinājies visos kokapstrādes sektoros. Vairāk nekā pērn šajā laika periodā samazinājušies arī dzīvojamo māju būvniecības apjomi. Kokmateriālu tirgotāji skaidro, ka šā brīža situācijā vainojami sezonālie faktori kombinācijā ar ekonomiskiem aspektiem. Nedaudz palielinoties pārdošanas apjomiem mēbeļu ražošanas industrijā, par īslaicīgu pieprasījuma kāpumu pēc zāģmateriāliem pēdējo pāris nedēļu laikā ziņojuši tikai masīvkoka dēļu ražotāji.

Rietumeiropā pieprasījums pēc Polijā ražotiem skujkoku zāģmateriāliem patlaban ir zems. Tāpēc sarunas par jaunu piegādes līgumu slēgšanu starp ražotājiem un pircējiem šajā reģionā risinās smagi, un biznesa uzlabošanās tiek prognozēta tikai pavasarī.

Vācijā, kas ir nozīmīgākais Polijā ražoto skujkoku zāģmateriālu noieta tirgus, pieprasījums novembrī bija vājš. Tajā pašā laikā pasūtījumi par dārza mēbeļu ražošanas izejmateriālu piegādi nākamā gada pavasarī tiek veikti līdzīgā apjomā kā pērn. Ierobežotā daudzumā Polijas ražotāji šobrīd piedāvā priedes koksnes nomaļus, kas vistiešākajā veidā saistīts ar koksnes pārstrādes apjomu samazināšanu. Arī alternatīvos tirgos, piemēram, Zviedrijā šo sortimentu iegādes iespējas ir ierobežotas.

Saskaņā ar Polijas Vides ministrijas datiem, šogad Polijas valsts mežu aģentūras (Lasy Panstwowe) apsaimniekotajos mežos tiks izstrādāti 38,1 milj.m3 koksnes, kas ir par 2,4% vairāk nekā 2011.gadā, un 2013.gadā – 38,9 milj.m3. 2011.gadā Polijas valsts mežos izstrādāto apaļkoku struktūrā papīrmalkas sortimenti veidoja 46%, zāģbaļķi un finierkluči – 42% un malka – 12%.

 

Raksts:”Polish sawmills continue production curtailments”, magazine “EUWID”, publ 21.11.2012.

Avots:”EUWID Wood Products and Panels” (Issue 47/2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *