Pieprasījums pēc mīkstajām mēbelēm tirgū atjaunojas

Analizējot tirgu, asociācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Einauss stāsta, ka izskatās – laiks, kad cilvēki, baidoties no krīzes, dzīvoja, cik vien iespējams ekonomiski, beidzies un viena no pirmajām lietām, kas pēc taupības gadiem tiek gādātas no jauna, ir mīkstās mēbeles. Tāpēc mīksto mēbeļu ražotāji SIA “Senči” un SIA “Elīza K” ievērojami kāpinājuši ražošanas jaudu.

SIA “Elīza K” darbinieki šo informāciju apstiprina, piebilstot, ka pieprasījuma kāpums īpaši  jūtams gada beigās, taču nekas grandiozs tas neesot. Neesot arī zināms tas, cik ilgi šāda tendence saglabāšoties.

Mīksto mēbeļu ražošanas apjomi palielinoties arī tāpēc, ka Ķīnā ļoti pieaudzis vietējais patēriņš. Tie, kas sabūvējuši Ķīnā mēbeļu fabrikas, tagad strādājot vietējam – Ķīnas – tirgum. Bet Eiropu piepildot vietējie ražotāji. Un tie, kas nodarbojas ar mēbeļu tirdzniecību, necenšoties vairs mēbeles pirkt Ķīnā, Dienvidāzijā vai Indijā. Lai arī Eiropā mēbeles maksā dārgāk, toties no uzņēmumiem garantēta regulāra piegāde arī mazās partijās, kvalitāte ir laba un nodrošināts arī pēcpārdošanas serviss, kas mēbelēm ir ļoti svarīgi.

Kā labās ziņas asociācijas “Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers min to, ka Latvijā pēdējā laikā radušies vairāki jauni liekti līmēto mēbeļu ražošanas uzņēmumi un restartētas vairākas izputējušas ražotnes. Piemēram, SIA “Daiļrade koks” nopirkusi bijušo Sāgas grupas ražotni Tukumā, “Latvijas bērzu” nopircis SIA “Dižozols Plus”, bet dāņu “Kvist” nopirkuši “Laiko” Mālpilī. Latvijā parādījies arī rūpnieciskais dizains – SIA “Rīgas krēslu fabrika” liekti līmētā saplākšņa taburetes ieguvušas prestižu starptautisku dizaina balvu un uzsākta to rūpnieciska ražošana.

Par zināmu stabilitāti liecina arī tas, ka pērn neviens mēbeļu ražotājs nav bankrotējis. Andris Plezers apgalvo, ka tie mēbeļu ražotāji, kas izturējuši līdz 2009.gadam, ķepurojoties vēl šodien. Ar vērā ņemamām jaudām ir kādi 50 mēbeļu uzņēmumi. Kā būs tālāk, to mūsu mēbeļnieki mēģināšot noskaidrot starptautiskajā mēbeļu izstādē Ķelnē, kas gaidāma 14. janvārī. Uzņēmēji no Latvijas plāno ierīkot stendu 50 kvadrātmetru platībā. Savukārt igauņi savu mēbeļu produkciju demonstrēs veselos 1000 kvadrātmetros, tā kā viņiem visus prezentācijas izdevumus vieniem un tiem pašiem uzņēmumiem veselus piecus gadus pēc kārtas apmaksā valsts.

 

Raksts: “Mīksto mēbeļu ražotājiem uzrāviens”, Anita Jaunbelzere, publ. 07.01.2013.

Avots: Laikraksts “Latvijas Avīze” (Nr.4/4695)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *