Vides izglītības kursos skolotāji apmeklē Kurzemes kokapstrādes uzņēmumus

Par to, kas notiek meža nozarē, pašā gada sākumā – skolu ziemas brīvdienās 3. un 4. janvārī  uzzināja gandrīz 100 pedagogu no Liepājas un Ventspils apkaimes, kur šogad AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar LVMI “Silava” un Meža un koksnes pētniecības un attīstības institūtu rīkoja tālākizglītības kursus “Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu (A)”.

Kursu dalībnieki iepazinās ne vien ar to, kā ir mainījusies mežu platība pēdējos 100 gados Latvijā, bet arī varēja diskutēt par aktuālajām attīstības tendencēm koksnes izmantošanā un apstrādē reģionālā un globālā līmenī. Visiem interesentiem kursu laikā bija iespēja apmeklēt reģiona lielākos koksnes apstrādes uzņēmumus un praksē ieraudzīt, kā tiek kaldināts Latvijas “zaļais zelts”.

Liepājas skolotājus 3. janvārī laipni uzņēma kokapstrādes uzņēmumā SIA “Erke”, Liepājas koģenerācijas stacijā, kur līdztekus siltumam no šķeldas tiek iegūta arī elektrība, un Liepājas ostā, kas nodrošina koksnes produktu eksportu uz daudzām pasaules valstīm. Savukārt, 4. janvārī Ventspils puses skolotāji pulcējās inovatīva koksnes produkta ražotāja SIA “Dendrolight Latvija” telpās, vēlāk devās ekskursijā uz SIA “Arbo” koka durvju un logu ražotni, kā arī izstaigāja vienu no lielākajām un mūsdienīgākajām kokzāģētavām Latvijā, ko pārvalda SIA “Kurekss”.

Tālākizglītības kursus pedagogiem AS “Latvijas valsts meži” organizē starptautiskas vides izglītības programmas “Izzini mežu” ietvaros, kas kopš 2005. gada Latvijā tiek īstenota ar Valsts izglītības satura centra atbalstu. Katru gadu programmas dalībnieki var padziļināt savu izpratni par mežu ne vien kursos, bet arī dažādos konkursos – Mammadaba meistarklasē un Meža olimpiādē, kuros skolēni kopā ar skolotājiem kļūst par īstiem meža draugiem – stāda un sakopj mežu, mācās no dabas, dabā un dabai.

 

Raksts: “Skolotāji uzsāk jauno gadu ar vides izglītības kursiem”, LVM Komunikācijas daļa, publ. 08.01.2013.

Avots: www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *