Jaunu projektu īstenošana koncerna “Bellesbumprom” uzņēmumos turpinās

Baltkrievijas meža, kokapstrādes un celulozes – papīra rūpniecības produktu ražošanas un tirdzniecības koncerna “Bellesbumprom” uzņēmumos gatavās produkcijas izlaides apjomiem 2013.gadā jāpieaug par 13% un preču eksportam – par 18%, tā ziņojumā Baltkrievijas premjerministram Mihailam Mjasņikovičam norādīja koncerna vadītājs Aleksandrs Pereslavcevs. Tāpat ziņots, ka šogad plānota tālāka tiešo ārvalstu investīciju piesaiste – kokapstrādes projektos 20 miljonu ASV dolāru apmērā un celulozes, koksnes masas, papīra un to izstrādājumu ražošanas projektos – 30 miljonu dolāru apmērā.

Īstenotās investīciju programmas ietvaros koncerns šā gada laikā plāno laist ekspluatācijā septiņus jaunus ražošanas objektus. Šo projektu vidū ir kokskaidu plātņu ražošana kokapstrādes uzņēmumā „Fandok”, kokšķiedru plātņu ražošana „Vitebskdrev”, rekonstrukcija un iekārtu nomaiņa mēbeļu ražošanas uzņēmumā „Mogilevdrev”, kokskaidu plātņu ražošanas modernizācija „Rechicadrev” u.c. Provizoriskais ekonomiskais efekts no šo investīciju projektu realizācijas 2013.gadā varētu sasniegt 990 miljardus Baltkrievijas rubļu (~59,7 miljonus latu).

Premjerministrs vērsa uzmanību uz nepieciešamību kāpināt eksporta apjomus. Vietējā tirgū uz doto brīdi tiek realizēti 47% „Bellesbumprom” uzņēmumos saražotās produkcijas, savukārt eksportēti – 53%. Runājot par šo jautājumu, Baltkrievijas premjerministrs atgādināja, ka vispārējais mērķis valstij kopumā ir eksportēt ne mazāk kā 65% no saražotās rūpnieciskās produkcijas.

Jau šā gada pirmajā ceturksnī maksimālo kokskaidu un laminēto plātņu ražošanas jaudu plāno sasniegt, piemēram, “Ivatsevichdrev” – viens no lielākajiem kokapstrādes uzņēmumiem Baltkrievijā, kas arī ietilpst koncerna „Bellesbumprom” sastāvā. Pirmās plātnes jaunajā uzņēmuma cehā saražotas 2012.gada maijā. Līdz gada beigām sasniegtais jaudu noslogojums bija 75%. Ar uzstādītajām vācu firmas „Siempelkamp” modernajām iekārtām uzņēmuma jaunajā cehā gadā var tikt saražoti līdz 250 000 kubikmetru plātņu gadā. Savukārt paralēli radušās koksnes atliekas tiek izmantotas uzņēmuma energostacijā ar jaudu 30 MW. Aizvadītā gada 11 mēnešos “Ivatsevichdrev” cehos koksnes izstrādājumi saražoti kopumā 307,9 miljardu Baltkrievijas rubļu vērtībā (+3,8%). Tajā skaitā novembra mēnesī saražotās produkcijas apjoms gada griezumā uzrādīja pieaugumu par 79,8%. Jau ziņots, ka atvērtās akciju sabiedrības “Ivatsevichdrev” realizētais projekts spēlēs nozīmīgu lomu gan Baltkrievijas mēbeļu rūpniecībā, gan reģiona attīstībā – uzņēmuma jaunā produkcija ir importu aizstājoša. Tāpat liela daļa saražotās produkcijas tiks eksportētā (t.sk. uz Krieviju, Baltijas valstīm un Vidusāziju).

 

Raksts: “В 2013 г. «Беллесбумпром» планирует увеличить объемы производства на 13%”, Lesprom Network, publ. 11.01.2013

Avots: www.les.lesprom.com

Raksts: “”Ивацевичдрев” к II кварталу 2013 года планирует выйти на проектную мощность по производству плит ДСП и ЛДСП”, ОАО «Белорусская универсальная товарная биржа», publ. 24.12.2012.

Avots: http://www.butb.by/index.php?page=64&id=33200

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *