Parakstīs nodomu protokolu par sadarbību lauksaimniecībā un meža zinātnē

Pirmdien, 4.februārī, zemkopības ministre Laimdota Straujuma, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) prezidente Baiba Rivža parakstīs gadskārtējo nodomu protokolu lauksaimniecības un meža zinātnes ciešākai sadarbībai ar citām LZA pārstāvētajām zinātnes jomām. Vienlaikus ar jaunā nodomu protokola parakstīšanu iecerēts pārrunāt 2012.gada vienošanās izpildi.

Nodomu protokols ietver vienošanos par trīspusēju sadarbību ieteikumu izstrādāšanā uzlabojumiem zinātnē un augstākajā izglītībā, kopīgu konferenču, izstāžu, konkursu un citu pasākumu rīkošanu zinātnes sasniegumu popularizēšanai un atbalstu jauno lauksaimniecības un meža zinātnieku sagatavošanai, sniedzot iespēju doktorantūras studentiem LLMZA pārstāvētajās zinātnēs ziņot par savu pētījumu rezultātiem LZA un LLMZA sēdēs. Protokols arī paredz dažādus kopīgus pasākumus Latvijas zinātnes sasniegumu starptautiskajai popularizēšanai – mūsu zinātnieku pārstāvniecību ERA-NET projektā „Pētniecības koordinēšana ilgtspējīgai un multifunkcionālai mežsaimniecībai aktuālos jautājumos – līdzeklis politisko lēmumu izstrādei” (SUNFOREST), dalību Eiropas Lauksaimniecības, pārtikas un dabaszinātņu akadēmiju apvienības pasākumos, piedalīšanos Ziemeļvalstu lauksaimniecības zinātnieku asociācijas un Eiropas Lauksaimniecības pētījumu iniciatīvas (EURAGRI) pasākumos u.tml.

 

Raksts: “Zemkopības ministrija, Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija parakstīs nodomu protokolu par sadarbību zinātnē”, Rūta Rudzīte, 01.02.2013.

Avots: www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *