Ar šķeldu katlumājas atvēršanu Salaspilī mazināta atkarība no gāzes cenām

Salaspilī ir sperts solis pretim enerģētiskās atkarības mazināšanai no lielā austrumu kaimiņa un dabasgāzes svārstīgajām cenām. Decembra vidū Salaspilī tika atklāta šķeldas katlumāja, informē novada pašvaldības pārstāvji.

Jaunā katlu māja ir viens no posmiem ceļā uz zaļās enerģijas attīstību Latvijā. Vietējā kurināmā izmantošana siltumenerģijas ražošanā nozīmē arī jaunu darba vietu radīšanu, CO2 izmešu apjoma mazināšanu, neatkarību no gāzes cenu celšanās. Galvenais ieguvums novada iedzīvotājiem ir tas, ka, paaugstinoties dabas gāzes cenai, tarifi noteikti nemainīsies, jo kurināšana ar šķeldu tos izlīdzinās.

Pamatakmens jaunās katlu mājas būvniecībai tika likts 2012.gada 27. jūlijā. 1,37 miljonus latu vērto projektu atbalstīja Eiropas Savienības Kohēzijas fonds, bet būvniecību pasūtīja SIA “Salaspils Siltums”. Līgums par jaunās katlu mājas būvniecību noslēgts ar kompāniju “Merks”, kuras piedāvājums tika atzīts par ekonomiski izdevīgāko no četriem saņemtajiem.  Jaunās katlu mājas saražotais siltums trasēs plūst jau no 22. novembra. Ražošanas process ir mūsdienīgs un norit bezpersonāla režīmā. Automatizēta ir gan koksnes sagatavošana, gan žāvēšana un padeve.  Šķeldas katla lietderības koeficients sasniedz 86% un tuvojas gāzes katla lietderības koeficientam, kas ir ap 90%. Jaunā katlu māja spēs nodrošināt 7 megavatu (MW) jaudu, ļaujot īstenot daļēju pāreju no dabasgāzes izmantošanas uz videi draudzīgo atjaunojamo energoresursu – vietējas izcelsmes šķeldas izmantošanu siltumenerģijas ražošanā.

 

Raksts: “Salaspilī siltumu ražo jaunā šķeldas katlu māja”, DELFI, publ. 04.02.2013.

Avots: www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *