Biznesa restrukturizācijas gaitā «Stora Enso» plāno atlaist ap 600 strādājošos

Rentabilitātes uzlabošanas nolūkā Somijas un Zviedrijas kopuzņēmums «Stora Enso», kas ir pasaules mēroga spēlētājs papīrrūpniecības produktu, biomateriālu, koksnes produktu un iepakojuma tirgū, šogad plāno īstenot vērienīgus restrukturizācijas pasākumus, kā rezultātā avīžpapīra ražošanas jaudas tiks samazinātas par 475 000 tonnu un no darba atlaisti kopumā aptuveni 600 strādājošie.

Restrukturizācijas ietvaros tiks pārtraukta divu avīžpapīra ražošanas iekārtu darbība Zviedrijā, kas veido 3,4% no kopējās šī veida papīra ražošanas jaudas Eiropā. Samazināt avīžpapīra ražošanas jaudas nolemts saistībā ar ilgstoši vājo pieprasījumu Eiropā. Sagaidāms, ka īstenoto pasākumu rezultātā ikgadējās uzņēmuma kopējās izmaksas tiks samazinātas par 54 miljoniem eiro.

Jau ziņots, ka darba efektivitātes rādītājus «Stora Enso» plāno uzlabot arī struktūrvienībā ‘Building and Living’, kā ietvaros restrukturizācijas pasākumi tiks veikti uzņēmuma kokzāģētavās Somijā, Zviedrijā, Austrijas un Čehijā. Tāpat «Stora Enso» plāno restrukturizēt klientu apkalpošanas servisu un Eiropā izveidot vienotu pārdošanas, pasūtījumu apstrādes un loģistikas pakalpojumu platformu, centralizējot šo darbību veikšanu piecos klientu apkalpošanas servisos – Somijā, Zviedrijā, Vācijā, Beļģijā un Lielbritānijā.

Šo pasākumu īstenošana negatīvi atsauksies uz 2013. gada pirmā ceturkšņa operatīvās peļņas rezultātiem, tā kā vienreizēji izdevumi mērāmi 88 miljonu eiro apjomā.

 

Raksts: “Stora Enso plans restructuring and profitability improvement actions”, Stora Enso Oyj, publ. 05.02.2013.

Avots: www.storaenso.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *