Ar kokzāģētavas atvēršanu “Rīgas meži” plāno sasniegt 6,75 milj. latu apgrozījumu

Rīgas domes kapitālsabiedrība SIA “Rīgas meži” pagājušo gadu noslēdza ar 4,68 miljonu latu apgrozījumu, kas ir gandrīz dubults pieaugums salīdzinājumā ar 2011.gadu. Savukārt šogad apgrozījums pieaugšot vēl pusotru reizi, sasniedzot 6,75 miljonus latu, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

“Rezultāts tika sasniegts, pievienojoties “Rīgas dārziem un parkiem”, tāpat arī koksnes pārstrādē bija veiksmīgs pieaugums – 20% pieaugums cirsmu izsolēs. Izdevās pārdot arī 20 000 kubikmetru apaļkoku, kas ir par 10% vairāk nekā iepriekšējā gadā,” sacīja Tauriņš. Savukārt šogad “Rīgas mežu” apgrozījuma pieaugumu galvenokārt sekmēs jaunās kokzāģētavas darbība. 4,5 miljonus latu vērtās kokzāģētavas atklāšana gan sākotnēji bija plānota pērn decembrī, tomēr aizkavējusies AS “Latvenergo” dēļ. “Radās problēmas ar dažiem līguma punktiem, tomēr patlaban tās tiek novērstas, un kokzāģētavas atklāšana varētu notikt marta pirmajās dienās. Līdz ar to šī gada apgrozījuma kāpums plānots tieši uz kokzāģētavas rēķina, kura varētu ienest “Rīgas mežiem” vismaz 2 miljonu latu papildu apgrozījumu. Tāpat arī apaļkoku tirdzniecība šogad varētu pieaugt vēl par vairākiem procentiem,” prognozēja “Rīgas mežu” vadītājs.

Jau ziņots, ka šogad februārī aprit pieci gadi kopš “Rīgas mežu” darbības sākuma. “Piecos gados uzņēmums ir ievērojami uzlabojis darba efektivitāti, optimizējot iekšējos resursus un mehanizējot darba procesus. Esam pilsētas attīstībā investējuši 3,67 miljonus latu. Tie ieguldīti kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” attīstībā, Rīgas dārzu un parku apsaimniekošanā, Mangaļu atpūtas bāzē, pilsētas administratīvajā teritorijā esošo mežu apsaimniekošanā un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Esam uzbūvējuši kokzāģētavu “Norupe” un veikuši rekonstrukciju kokaudzētavā”, uzsver A. Tauriņš. Tāpat šo gadu laikā iestādīti 6,5 miljoni pašu izaudzētu kociņu 1600 hektāru platībā.

 

Raksts: “”Rīgas meži” martā atklās jauno kokzāģētavu”, LETA, publ. 06.02.2013.

Avots: http://www.riga24.lv/zinas/46/183592

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *