Sekmēs medību resursu apsaimniekošanas un izmantošanas uzraudzību

Saskaņā ar jau apstiprinātajiem grozījumiem Medību likumā, Zemkopības ministrija izstrādājusi jaunus Medību noteikumus, kas aizstās šobrīd spēkā esošos MK 2003. gada 23. decembra noteikumus Nr.760 „Medību noteikumi”.

Noteikumos precizēta kārtība, kādā Valsts meža dienests (VMD) ir tiesīgs mainīt medību termiņus zīdītājiem, kā arī noteikti papildu ierobežojumi medību organizēšanai atbilstoši attiecīgās dzīvnieku populācijas stāvoklim, meteoroloģiskajiem apstākļiem un fenoloģiskajai situācijai.

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu par savvaļas putnu aizsardzību, medības sugas attīstībai nozīmīgā posmā (riesta laikā) nav pieļaujamas, līdz ar to noteikumos plānots pārcelt medņu (Tetrao urogallus) gaiļu medību termiņu no pavasara (no 10. aprīļa līdz 10. maijam) uz rudeni (no 1. septembra līdz 31. oktobrim). Tāpat plānots precizēt Medību noteikumu pielikumu „Nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnāls”, identificējot nomedītos ūdensputnus „zoss” un „pīle” līdz sugas līmenim. Jaunie noteikumi sekmēs medību resursu apsaimniekošanas un izmantošanas uzraudzību.

Noteikumu projekts stāsies spēkā pēc to izskatīšanas valdībā un publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv. Medību noteikumi tiks grozīti atkārtoti pēc likumprojekta „Grozījumi Medību likumā” apstiprināšanas. Plašāka informācija pieejama MK mājas lapā.

 

Raksts: “Sekmēs medību resursu apsaimniekošanas un izmantošanas uzraudzību”, Viktorija Kalniņa, 07.02.2013.

Avots: Zemkopības ministrija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *