LLU Meža fakultātē norisinājusies ikgadējā Mežzinātnes diena

2013. gada 8. februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātē notika Mežzinātnes diena „Meža resursu novērtēšana, uzskaite un plānošana, inovatīvi risinājumi”, kas organizēta sadarbībā ar A/S „Latvijas valsts meži”.

Mežzinātnes dienas tiek rīkotas ar mērķi uzlabot komunikāciju ar sabiedrību un informēt par jaunākām tendencēm, pētījumiem, valsts finansētajiem projektiem Latvijas meža nozarē. Lielākā daļa prezentāciju tika veidotas kā pārskati par projekta „Meža resursu ilgtspējīgas apsaimniekošanas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēma” uzdevumu izpildi un plānoto rezultātu sasniegšanu.

Lai uzzinātu par inovācijām meža nozarē,  seminārā  piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieku no dažādiem Latvijas reģioniem. Meža nozares profesionāļu veidotās prezentācijas sniedza iespēju klausītājiem uzzināt noderīgu informāciju  par dažādām tēmām: koksnes mitrumu, blīvumu; zemes skeneru izmantošanu mežā un citās nozarēs;  jaunu meža inventarizācijas metodi „LIDAR KMI”;  ražošanas procesos emitētā oglekļa dioksīda novērtēšanas metodiku; jaunākajām datorprogrammām meža apsaimniekošanas plānošanā; vides faktoru ietekmes vērtēšanu, kā arī  piedalīties  jaunāko produktu demonstrācijās.

Semināra programmu un dalībnieku prezentācijas iespējams aplūkot LLU Precīzās mežsaimniecības pētniecības grupas mājas lapā: http://it-mezs.itf.llu.lv/?pid=60, kur atrodamas arī iepriekšējos divos gados organizēto Mežzinātnes dienu prezentācijas.

Raksts: “Aizvadīta Mežzinātnes diena LLU Meža fakultātē”, Jeļena Rūba, publ. 12.02.2013.

Avots: http://www.mf.llu.lv/?fid=726

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *