Vācijā saražots rekordliels kurināmo koksnes granulu apjoms

2012.gadā Vācijā tika saražots vēsturiski lielākais koksnes granulu apjoms valstī – aptuveni 2,2 miljoni tonnu. Salīdzinājumā ar 2011.gadā saražoto apjomu tas ir par 278 tūkst. tonnu jeb 17,0% vairāk, liecina Vācijas Enerģētiskās koksnes un granulu ražotāju asociācijas (Deutschen Energieholz- und Pellet-Verband e.V. – DEPV) dati. Tostarp visvairāk granulu tika saražots trešajā ceturksnī – 638 tūkst. tonnu, kas ir par 16% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī un par 25% vairāk nekā 2011.gada attiecīgajā laika periodā.

Pieprasījuma pieaugumu pēc šī veida kurināmā sekmējis aptuveni 40 000 jaunu biomasas katlu un krāšņu uzstādīšana, kā rezultātā kopējais granulu patēriņš valstī palielinājies par 300 tūkst. tonnu jeb 21,4%. „Koksnes granulu popularitāte Vācijā pieaug. Efektivitāte, ērti lietojamas tehnoloģijas apvienojumā ar salīdzinoši zemām izmaksām par augstas kvalitātes vietējā tirgū ražotu videi draudzīgu kurināmo ir noteicošie faktori, kas sekmē granulu tirgus attīstību,” skaidro DEPV pārstāvis Martins Bentele (Martin Bentele). Prognozēts, ka 2013.gadā, palielinoties ražošanas jaudām no 3,1 milj. līdz 3,3 milj. tonnu, augšupejošā tendence turpināsies un kopējais saražotais granulu apjoms pieaugs līdz 2,3 miljoniem tonnu. Šādi apjomi sasniedzami, pateicoties attīstītajai zāģmateriālu ražošanas industrijai – Vācijā kokskaidu granulas tiek ražotas aptuveni 60 rūpnīcās.

Salīdzinājumā ar naftas produktu cenām, kas pēdējo desmit gadu laikā paaugstinājušās par 145%, koksnes granulas šajā laika periodā sadārdzinājušās krietni mazāk – tikai par 33%. 2012.gadā vidējā koksnes granulu cena Vācijā bija 235.88 €/t – par 40% mazāk nekā vidējā naftas produktu cena.

Eiropas kopējā ENplus standarta prasībām atbilst aptuveni 90% saražotās produkcijas. No tiem 10% granulu Vācijā tiek realizēti fasētā veidā, patēriņam mājsaimniecībās.

 

Raksts: “Holzpellets in Deutschland breit verfügbar und mit hohem Ausbaupotenzial”, Pelletshome, publ. 30.01.2013.

Avots: www.pelletshome.com

Papildus informācija: Latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *