Aicina uz konferenci par starpnozaru pētījumiem mežu vērtības paaugstināšanai

Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” un Nordic Forestry CAR-ES (Centre of Advanced Research – Environmental Services) šā gada 10. – 12. jūnijā Rīgā un Salaspilī organizē starptautisku zinātnisko Baltijas jūras reģiona konferenci “Interdisciplinary Research for Higher Socioeconomic Value of Forests”.

Konferences mērķis ir veicināt zinātnisko dialogu starp meža nozares un saistīto nozaru pārstāvjiem Baltijas jūras reģionā, kā arī veidot starptautisku platformu plašai starpnozaru sadarbībai un informācijas apmaiņai starp kaimiņvalstīm, iesaistot ne tikai zinātniekus, bet arī rūpniecības, nevalstisko organizāciju un valdības iestāžu pārstāvjus, meža un saistīto specialitāšu studentus.

Konferences tēmas:

  • Meža ekosistēmu preču un pakalpojumu ekonomiskā vērtība, tās paaugstināšanas paņēmieni.
  • Ilgtspējīga meža apsaimniekošana racionālai un efektīvai meža resursu un produktu izmantošanai.
  • Meža apsaimniekošana, ņemot vērā vides pakalpojumus.

LVMI “Silava” un citas zinātniskās pētniecības organizācijas Baltijas jūras reģionā ir iesaistījušās vairākos nacionālos un starptautiskos projektos, kuros galvenie izpētes jautājumi ir dažādi mežu sociāli – ekonomiskās vērtības aspekti, turklāt šajos projektos tiek īstenota cieša sadarbība ar uzņēmumiem, nevalstiskajām organizācijām un universitātēm. Intensīvāks zinātniskais dialogs un informācijas apmaiņa palīdzētu stiprināt sadarbību, identificēt nozīmīgākos tēmas aspektus un nodrošināt pamatu turpmākai kopīgai pētnieciskajai darbībai. Šādi jautājumi līdz šim aplūkoti tikai nedaudzos starptautiskos pasākumos.

Reģistrācijas termiņš dalībai konferencē – 2013.gada 1.marts, kopsavilkumu iesūtīšanas termiņš – 11.marts. Reģistrācijas maksa dalībniekiem no Latvijas ir 50% apmērā no mājas lapā norādītās.

 

Lasīt vairāk: www.silava.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *