Jelgavā notiks reģionālais forums “Industriālā politika un atbalsts biznesam”

Šā gada 28. februārī Jelgavā, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra telpās notiks ceturtais no Ekonomikas ministrijas organizētajiem reģionālajiem forumiem “Industriālā politika un atbalsts biznesam”. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt komersantus ar Nacionālās industriālās politikas mērķiem un galvenajiem rīcības virzieniem mērķtiecīgām ekonomikas struktūras izmaiņām, kā arī ieskicēt Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda prioritātes.

Foruma pirmajā daļā dalībniekiem būs iespēja noklausīties ekonomikas ministra Daniela Pavļuta lekciju par industriālās politikas perspektīvām Latvijā un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK)  valdes priekšsēdētāja Jāņa Endziņa lekciju par ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda prioritātēm uzņēmējdarbības attīstībai. Foruma laikā notiks arī diskusija par Zemgales reģiona attīstības perspektīvām industriālās politikas kontekstā nākamajā plānošanas periodā.

Foruma otrajā daļā interesenti tiks informēti par aktuālajām uzņēmējdarbības atbalsta programmām. Forumā piedalīsies Latvijas Investīciju attīstības aģentūras, Latvijas Garantiju aģentūras, Hipotēku bankas, riska kapitāla fonda BaltCap, Jelgavas Biznesa Inkubatora, Lauku atbalsta dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas pārstāvji.

Nacionālās industriālās politikas (NIP) galvenais mērķis ir veicināt ekonomikas strukturālās izmaiņas par labu preču un pakalpojumu ar augstāku pievienoto vērtību ražošanai, t.sk. rūpniecības lomas palielināšanai, rūpniecības un pakalpojumu modernizācijai un eksporta komplicētībai. Lai sasniegtu definēto mērķi, NIP ietvaros noteikti sekojoši sasniedzamie rezultatīvie rādītāji: apstrādes rūpniecības īpatsvars IKP 2020.gadā sasniedz 20%; apstrādes rūpniecības produktivitātes pieaugums 2020.gadā pret 2011.gadu sasniedz 40%; apstrādes rūpniecības pieaugums 2020.gadā, salīdzinot ar 2011.gadu, sasniedz 60%, kā arī ieguldījumi pētniecībā un attīstībā sasniedz 1,5% no IKP.

Dalībai forumā lūgums pieteikties elektroniski interneta vietnē  http://goo.gl/1TUqR vai Ekonomikas ministrijā (67013240, uznemejuforums@em.gov.lv).

 

Raksts: “Jelgavā notiks reģionālais forums Industriālā politika un atbalsts biznesam”, Evita Urpena, Ekonomikas ministrija, publ. 12.02.2013.

Avots: www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *