Koka palešu ražotājs “Marko Kea” turpina investēt biznesa attīstībā

Viens no vadošajiem koka palešu ražošanas uzņēmumiem Latvijā „Marko Kea” šobrīd turpina īstenot 2011.gadā uzsākto Eiropas struktūrfondu līdzfinansēto projektu “Jauna produkta – divpusējo palešu – ieviešana ražošanā kokrūpniecības uzņēmumā SIA “MARKO KEA””, kā rezultātā uzņēmuma saražotās produkcijas apjoms, paredzams, palielināsies par 30%.

Projekts tiek īstenots LIAA programmas “Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde – atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanai ražošanā” ietvaros, kur struktūrfondu līdzfinansējums sastāda 34% no projekta kopējām attiecināmām izmaksām, kas ir 850 392,84 latu. Projekta ietvaros paredzēts iegādāties divpusējo palešu ražošanas līniju ar palešu žāvētavām un iekraušanas tehniku. Jaunās ražošanas līnijas pilnībā tiks uzstādītas jau līdz šā gada aprīlim. Plānots, ka projekta īstenošanas rezultātā tāpat palielināsies arī uzņēmuma apgrozījums. Aizvadīto gadu SIA „Marko Kea”  noslēdza ar apgrozījumu 4,1 miljona un peļņu 310 tūkst. latu apmērā.

Kopš uzņēmuma dibināšanas 1997.gadā „Marko Kea” no nelielas firmas attīstījies par vienu no vadošajiem koka palešu ražošanas un zāģmateriālu apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Šo gadu gaitā SIA „Marko Kea” ir ievērojami nostiprinājusi savas pozīcijas gan Baltijas valstu tirgū, gan visā Eiropas Savienības teritorijā, un pašlaik tas jau ir uzņēmums, kuram pieder divas rūpnīcas Latvijā un Lietuvā un kas nodarbina vairāk nekā 100 cilvēku.

„Marko Kea” specializējies visu koka palešu veidu, tostarp standarta un nestandarta palešu ražošanā. Lielākā daļa (80%) saražotās produkcijas tiek eksportēta – uz Lietuvu, Igauniju, Vāciju, Beļģiju, Nīderlandi un Dāniju. Taču stabili klienti atrasti arī Latvijā. Ik gadu Eiropas un Baltijas tirgiem uzņēmums piegādā vairāk nekā 1 000 000 koka palešu. Domājot par kvalitātes latiņas celšanu, 2011. gadā uzņēmums uzstādīja modernāko palešu naglošanas līniju Baltijā. Ar jaunās līnijas uzstādīšanu, kas izmaksāja aptuveni vienu miljonu latu, palielinājies arī uzņēmuma ražīgums.

 

Avots: SIA “Marko Kea”

http://www.esfondi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *