Lielākais privātais mežu īpašnieks Igaunijā ir kāds noslēpumains zviedrs

Lielākais privātais mežu īpašnieks Igaunijā ir Zviedrijas uzņēmējs Jonass Valstroms (Jonas Wahlstrom), un viņam Igaunijā pieder aptuveni 23 tūkst. hektāru zemes, lielākoties mežu, citējot laikrakstu “Äripäev”, ziņo BBN.

J. Valstroms iepircis mežus Igaunijā aptuveni desmit gadu garumā, tomēr mežu iegādes mērķi viņš nevēlas atklāt un, Igaunijas biznesa laikrakstam uzrunājot uzņēmēju, viņš no komentāriem atteicās, raksta medijs. Pagājušajā nedēļā J. Valstroms gan sniedza interviju Igaunijas laikraksta “Äripäev” mātes kompānijas avīzei Zviedrijā Dagens Industri, kurā sniegts neliels ieskats par zviedru uzņēmēja plāniem Baltijas valstī. J. Valstromam pieder kompānija “Metsnik OU”, un viņš stāstīja, ka uzņēmums investē zemes iegādē kopš 1987. gada. J. Valstroms jau Zviedrijā izpelnījies noslēpumaina uzņēmēja, kurš apmeties kādā Dienvideiropas valstī, slavu.

Otrs lielākais privātais mežu īpašnieks Igaunijā ir uzņēmums “Metsamaahalduse AS”, kuram pieder 22 tūkstoši hektāru zemes. “Metsamaahalduse” birojs atrodas tajā pašā ēkā Pērnavā, kur “Metsnik” birojs, tomēr lielākā mežu īpašnieka uzņēmumā ir ‘neliela aktivitāte’, stāstīja uzņēmuma “Metsamaahalduse” izpilddirektors Juhans Kūts (Juhan Kutt). “Izskatās, ka “Metsnik” pērk mežus un tos patur savā īpašumā. Tas ir ļoti atšķirīgi no tā, ar ko nodarbojamies mēs,” stāstīja J. Kūts. Zviedram pieder aptuveni 700 īpašumi Sāremā salā vien, un par to ir satraukušies vietējie iedzīvotāji. “Tas ir neprāts, kas šeit notiek. Mēs esam domājuši, kā to apturēt, bet atbildi neesam raduši. Ļaunākais ir tas, ka nezinām, ko plānots iesākt ar iegādāto zemi,” pauda Leisi pašvaldības vadītājs Ludviks Motleps (Ludvik Motlep). Viņš stāsta, ka nereti tiek iegādāta zeme, kuras mežs ir izcirsts. “Te nenotiek meža atjaunošana vai kas tamlīdzīgs. Līdz šim izskanējušas runas, ka Sāremā Zviedrijas kompānija “Ekovind AB” plāno uzstādīt vēja ģeneratorus, un projekta plānošanas darbus veic uzņēmums “Baltic Wind Energy”, Zviedrijas “Eolus Vind AB” meitas kompānija. Kompānijas valdes loceklis Pēteres Kiks (Peeter Kukk) norādīja, ka projekts ir izstrādes stadijā un no tālākiem komentāriem atteicās.

 

Raksts: “Lielākais mežu īpašnieks Igaunijā – noslēpumains zviedrs”, Gunta Kursiša, biznesa portāls db.lv, publ.14.02.2013.

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *