Notiks uzņēmēju un ekspertu diskusija “EIRO Latvijas eksportētājiem”

2014.gada 1.janvārī Latvija plāno pievienoties vairāk nekā 330 miljonu iedzīvotāju un vairāku miljonu uzņēmēju kopienai, kas jau tagad savā ikdienā kā oficiālo valūtu lieto eiro. Lai veidotu diskusiju par Latvijas ekonomikas attīstības iespējām un tendencēm pēc plānotās eiro ieviešanas Latvijā, Ekonomikas ministrija šā gada 21.februārī aicina apmeklēt uzņēmēju un ekspertu publisko diskusiju „EIRO Latvijas eksportētājiem”.

Diskusijā ar prezentāciju par Latvijas ekonomikas attīstību, tendencēm eksportā un prognozēm par gaidāmo pēc eiro ieviešanas uzstāsies ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, „SEB bankas” makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis sniegs analīzi par potenciālajiem eiro ieguvumiem un mīnusiem Latvijas eksportētājiem, bet SIA „Sakret” komercdirektors Juris Grīnvalds stāstīs par to, kā eiro ieviešana praksē varētu atsaukties uz konkrētu ražojošu, eksportējošu uzņēmumu. Pēc tam sekos ekspertu un uzņēmēju diskusija, kurā piedalīsies D.Pavļuts, D.Gašpuitis, J.Grīnvalds, Latvijas Bankas ekonomists Uldis Rutkaste, uzņēmējs un ekonomists Jānis Ošlejs, kā arī AS „Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Juris Biķis. Diskusiju vadīs „TV3″ žurnālists Arnis Krauze.

Diskusijas mērķis ir apspriest eksportējošo uzņēmumu argumentus par un pret eiro ieviešanu, kā arī izprast galvenos priekšnoteikumus, lai uzņēmēji un Latvijas ekonomika kopumā būtu ieguvēji no pievienošanās eirozonai.

Publiskā diskusija 21.februārī notiks Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 (Ūdens iela 6, Rīga) no plkst.11:00 līdz plkst.14:30. Dalībai pasākumā aicinājums pieteikties līdz šā gada 20.februārim, rakstot uz e-pasta adresi: eiro@em.gov.lv.

 

Raksts: “21.februārī notiks uzņēmēju un ekspertu diskusija „EIRO Latvijas eksportētājiem””, Daiga Grūbe, Ekonomikas ministrija, publ. 15.02.2013

Avots: www.em..gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *