Jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties grantu programmas “Atspēriens” konkursam

Šogad grantu programmas “Atspēriens” konkurss jaunajiem uzņēmējiem noritēs jau piekto gadu, un kopējais grantu programmas apjoms 2013. gadam būs 98 000 latu. Arī šogad vienas biznesa idejas atbalstam būs iespēja saņemt līdz pat 8 000 latu. Jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties “Atspēriens” konkursam līdz šī gada 20.martam, plkst.15.00.

“Esam  gandarīti, ka “Atspēriens” ar pašvaldības un Swedbank  palīdzību ir kļuvis par vienu no populārākajiem mazās un vidējās  uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem Rīgā. Aicinām ikvienu jauno uzņēmēju, kuram ir labas idejas, izmantot šo iespēju un pieteikties konkursā. Iespējams,  tieši “Atspēriena”  jubilejas gads būs veiksmīgs sākums Jūsu uzņēmuma attīstībai!” uzsver Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs.

Kopš 2009. gada grantu programmā “Atspēriens” atbalstītas 84 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā Ls 400 000 apmērā. Arī šogad grantu programma “Atspēriens” turpinās piedāvāt ne tikai finansiālu atbalstu konkursa uzvarētājiem, bet arī jaunas zināšanas, organizējot bezmaksas seminārus par uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām, kas būtiskas ikvienas labas idejas īstenošanai.

Atbilstoši nolikumam, konkursam var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti Rīgā ne ilgāk kā divus gadus. Konkursa pieteikumi tiks izvērtēti atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa dzīvotspējas un oriģinalitātes.

Par prioritāriem virzieniem noteikti transports, tūrisms, ražošana (jo īpaši biotehnoloģija, ķīmija un farmācija, elektronikas un elektrotehnikas ražošana, metālizstrādājumu ražošana) informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, profesionālie un zinātniski tehniskie pakalpojumi, kā arī izglītība. Uzņēmējiem, kas saņems augstāko punktu skaitu, tiks izteikts piedāvājums slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Programmas ietvaros tiks daļēji (līdz 75%) atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību u.tml.

 

Raksts: “Rīgas dome un Swedbank aicina pieteikties grantu programmai „ATSPĒRIENS””, Rīgas domes Pilsētas attīstības departments, publ. 18.02.2013.

Avots:www.investeriga.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *