Rīgā notiks konference par koka izmantošanas iespējām būvniecībā

Deviņpadsmitā gadsimta industriālā revolūcija pagāja tērauda zīmē. Divdesmitajā gadsimtā laurus plūca dzelzsbetons un plastmasa. Jaunā gadsimta materiāls atkal būs koks!

Ar šādu devīzi 2013. gada 7. martā augstskolas RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Rīgā notiks konference “XXI – koksnes gadsimts!”, kurā tiks analizēta pasaules pieredze koksnes izmantošanā modernajā būvniecībā un iezīmētas nākotnes tendences koksnes produktu attīstībā.

Par to, kā un kāpēc Latvijā pārtrauca būvēt daudzstāvu koka ēkas, konferencē pastāstīs SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta” pārstāvis Uldis Spulle. Ar prezentāciju par koksnes lomu ilgtspējīgā būvniecībā konferencē uzstāsies projekta Eco2Wood pētnieks Matti Kuittinens, savukārt ar Latvijas būvnieku un ražotāju pieredzi koka daudzstāvu ēku būvniecībā klātesošos iepazīstinās Latvijas koka būvniecības klastera izpilddirektors Gatis Zamurs. Tāpat konferences ietvaros tiks ziņots par koksnes kā materiāla aizstāvību publiskajā telpā un sniegts futūristisks ieskats koksnes kā materiāla izmantošanā nākotnē.

Konference notiks latviešu valodā (ar tulkojumu no angļu val.). Pasākuma organizators – Biedrība “Zaļās mājas”. Dalība konferencē ir bez maksas.

 

Avots: Biedrība “Zaļās mājas”

Konferences programma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *