UPM atceļ plānoto štatu samazināšanu Somijas bērza saplākšņu rūpnīcās

Uzlabojoties situācijai bērza saplākšņu tirgū un palielinoties ražošanā nepieciešamo koksnes izejvielu pieejamībai, Somijas kompānijas “UPM – Kymmene” vadība nolēmusi atcelt iepriekš plānoto ražošanas un darbinieku skaita samazināšanu bērza saplākšņu ražošanas rūpnīcās.

Lēmums par 1 300 darbinieku atlaišanu kopumā četrās Somijas saplākšņu rūpnīcās 2013.gada pirmajā pusgadā uz maksimāli 90 dienām pērn tika pieņemts saistībā ar zemo pieprasījumu Eiropas bērza saplākšņu tirgū un nepieciešamo apaļkoku sortimentu deficītu. Kā informējis kompānijas saplākšņu ražošanas struktūrvienības “Plywood” vecākais viceprezidents Kims Poulsens (Kim Poulsen), tāpat nolemts bērza saplākšņu ražošanu nesamazināt arī pavasarī.

Tajā pašā laikā egles koksnes saplākšņu tirgū situācija joprojām ir saspringta, tāpēc lēmums par ražošanas pagaidu pārtraukšanu un darbinieku atlaišanu “Pellosniemi” skujkoku saplākšņu ražošanas rūpnīcā, kuras jauda ir 480 000 kubikmetru gadā, pagaidām paliek spēkā.

Kompānijas struktūrvienība “UPM Plywood” piedāvā augstas kvalitātes WISA® saplākšņu produktus, kas paredzēti to tālākai izmantošanai celtniecībā un transporta nozarē, kā arī UPM Grada® liekto saplākšņu izejmateriālus mēbeļrūpniecībai. 2012. gadā UPM saplākšņu pārdošanas apjomi palielinājās par 3% un sasniedza 387 miljonus eiro. Kompānijai pieder sešas saplākšņu rūpnīcas un viena finierlokšņu ražotne Somijā, kā arī saplākšņu rūpnīcas Krievijā un Igaunijā, kurās nodarbināti kopumā ap 2 500 cilvēku.

 

Raksts: “UPM calls off anticipated lay-offs at the Finnish birch plywood mills”, UPM, publ. 18.02.2013

Avots: www.upm.com

UPM financial statements release 2012

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *