Noslēgumam tuvojas pieteikšanās ES atbalsta saņemšanai mežsaimniecībā

Zemkopības ministrija aicina savlaikus pieteikties Lauku attīstības programmas pasākumam (LAP) „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana”, jo ar 2013. gada 2. maiju ir plānots pārtraukt projektu pieņemšanu šajā pasākumā. Patlaban šim pasākumam pieejamais finansējums ir 2,5 miljoni latu.

Bieži vien meža īpašnieki nevar atļauties ieguldīt līdzekļus jaunaudžu kopšanā, tāpēc LAP pasākums „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” dod iespēju ar Eiropas Savienības atbalsta līdzekļu palīdzību izkopt jaunaudzes, kas ir būtisks mežsaimnieciskais pasākums, sniedzot iespēju nodrošināt ievērojamu ekonomisko ieguvumu nākotnē. Pasākuma mērķis ir paaugstināt meža ekonomisko vērtību un tā ietvaros paredzētas šādas aktivitātes:

1) investīcijas mežā, lai paaugstinātu meža ekonomisko vērtību:

– jaunaudžu kopšana (sastāva kopšana mākslīgi un dabiski atjaunotās mežaudzēs, kuru augstums nepārsniedz 10 metrus);

– mazvērtīgo mežaudžu nomaiņa (ietver mazvērtīgu mežaudžu nomaiņu un neproduktīvu mežaudžu aizstāšanu ar produktīvām audzēm);

2) jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgo mežaudžu nomaiņai piemērotu jaunu instrumentu un aprīkojuma iegāde.

Patlaban Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs iesniegti 3204 projekti ar pieteikto publisko finansējumu 5,1 miljons latu. LAD ir apstiprinājis 2757 projektus ar publisko finansējumu – 4,5 miljoni latu. Aktīvākie atbalsta pasākums izmantotāji ir Ziemeļvidzemē, Viduslatvijā un Dienvidkurzemē. Kopš 2010. gada šā pasākuma ietvaros ir izkopti 19,6 tūkstoši hektāru jaunaudžu.

 

Raksts: “Zemkopības ministrija aicina savlaikus pieteikties Lauku attīstības programmas pasākumam „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana””, Dagnija Muceniece, ZM, publ. 21.02.2013

Avots: www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *