Noslēdzies vēsturisko koka ēku renovācijas projekts Grīziņkalnā

Februārī noslēdzies trīs gadus ilgušais projekts “Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana”, kura laikā restaurētas, rekonstruētas un labiekārtotas ēkas Krāsotāju ielā 12.

Rīgas vēsturiskā centra Grīziņkalna rajons ar savu unikālo koka apbūvi ir valsts nozīmes kultūrvēstures piemineklis, kas iekļauts UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā. Lai veiksmīgāk izmantotu Grīziņkalna tūrisma potenciālu, kā arī veicinātu koka arhitektūras saglabāšanu Rīgā, 2010.gadā pašvaldība nolēma veikt investīcijas vēsturisko koka ēku renovācijā.

Ēkas pirmajā stāvā Krāsotāju ielā 12 plānots izvietot tūrisma uzziņas centru, kurā tiks sniegta informācija par Grīziņkalna apkaimes tūrisma piedāvājumiem. Uzziņas centrs darbosies arī kā kompetences centrs, kas uzkrās informāciju par koka ēku renovāciju un tās metodēm. Pirmajā stāvā paredzēta arī plaša telpa izstāžu un dažādu publisku pasākumu organizēšanai. Savukārt ēkas otrais stāvs tiks izmantots, lai tajā esošajās istabās izveidotu muzeja ekspozīcijas, kurās tiktu parādīta tipiska sadzīve koka ēkās no 1876.gada līdz 1991.gadam. Projektā papildus ēkas restaurācijai un labiekārtošanai ir izstrādāti tūrisma maršruti, bukleti, videomateriāls, tīmekļa vietne “www.kokariga.lv“, nodrošināta dalība “Balttour” tūrisma izstādē, izvietotas ielu norādes, vēsturiskās māju numura zīmes, tūrisma informācijas stendi un uzstādītas novērošanas kameras.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas – 379 851 Ls, no kurām Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansēja 65%.

 

Raksts: “Noslēdzies projekts “Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana””, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, publ.22.02.2013

Avots:www.rdpad.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *