Rīgā norisināsies 2. starptautiskā konference par investīcijām mežu nozarē

Šā gada 15. – 16. maijā viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvia jau otro gadu pēc kārtas notiks starptautiskā konference par investīcijām mežu nozarē “INVEST IN FOREST”. Konferences mērķis ir pulcēt vienuviet lielākos mežu nozares uzņēmumus, privātos, valsts un korporatīvos mežu īpašniekus, institucionālos investorus, aktīvu pārvaldītājus un konsultantus, lai diskutētu par nozares aktualitātēm, iespējām un izaicinājumiem starptautiskā mērogā.

Šogad konferences tematika ir pakārtota Eiropas mežiem bagātāko valstu – Baltijas, Skandināvijas, Vācijas un Polijas, mežu nozares konkurētspējas aspektiem globālā tirgus kontekstā. Ar prezentāciju par Eiropas mežu nozares perspektīvu konferencē uzstāsies bijušais Zviedrijas premjerministrs un “Sveaskog” valdes priekšsēdētājs Jērans Pēršons (Göran Persson).

Pirmajā konferences dienā tiks diskutēts par nozares attīstības tendencēm globālās ekonomikas kontekstā; ieskaitot izvērstu koksnes tirgus apskatu, prezentēts jaunāko globālo mežu investīciju apskats. Aktīvu pārvaldītāji diskutēs par tiešajiem un strukturētajiem investīciju produktiem attiecībā uz mežu aktīviem, tiks prezentēti reģiona investīciju “case study” un mežu īpašumu darījumu prakse Somijā. Otrajā konferences dienā paredzētas sesijas, kas veltītas inovācijām, mežu īpašumu vērtēšanas praksei attīstītajos un jaunajos tirgos. Konference noslēgsies ar reģiona nozīmīgāko nozares uzņēmumu vadītāju paneļdiskusiju un pēc pagājušā gada dalībnieku pieprasījuma ar prezentācijām par investīcijām lauksaimniecības zemēs Eiropas reģionā.

“Konferences dalībniekiem ir ekskluzīva iespēja koncentrētā veidā uzzināt industrijas jaunumus no izciliem pasaules mēroga profesionāļiem savā jomā. Piemēram, Deniss Neilsons no Jaunzēlandes, prezentēs jaunāko apskatu par mežu īpašumiem un investīcijām (The International Timberland Ownership and Investment Review). Hakans Ekstroms, kura uzņēmums analizē koksnes produktu tirgu 20 gadus visā pasaulē, uz Eiropas biomasas importa pieauguma fona sniegs ieskatu par biomasas patēriņu un cenām. No reģiona pārstāvjiem interesanta solās būt Somu “UPM-Kymmene” meža īpašumu darījumu prakse,” stāsta konferences organizatore Inese Antoneviča no “InvestForest”.

Pagājušogad konferencē piedalījās 150 dalībnieki no 15 valstīm, pārstāvot aptuveni 50% no visiem Baltijas jūras reģionā izvietotajiem mežu aktīvu īpašniekiem. Iepazīties ar konferences programmu un reģistrēties konferencei var mājaslapā “www.investforest.com“.

 

Preses relīze: “Invest in forest” – 2.starptautiskā konference par investīcijām mežu nozarē, Inese Antoneviča, “Invest in forest”, publ. 25.02.2013

Avots: Biznesa portāls Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *