Iedarbinās jaunos šķeldas katlus “Ventspils siltums” katlumājā Brīvības ielā 38

Šodien, 26.februārī, plkst. 11 pašvaldības SIA „Ventspils siltums” katlumājā Brīvības ielā 38, piedaloties Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam un mediju pārstāvjiem, tiks iedarbināti abi jaunie šķeldas katli ar kopējo jaudu 20 MW.

Pēc katlu ieregulēšanas pabeigšanas tie varēs sākt strādāt ar pilnu jaudu un pilnībā nodrošināt kreisā krasta patērētājus ar siltumu, kas ražots, sadedzinot šķeldu. Katlumāju rekonstrukcija tiek veikta, pateicoties Ventspils pilsētas domes atbalstam un piesaistītajam Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumam 6 miljonu latu apmērā, kas sedz gandrīz pusi no projekta izmaksām, kas sastāda 12,5 miljonus latu bez pievienotās vērības nodokļa. Tas ir maksimālais apjoms, kādu bija iespējams piesaistīt.

Pateicoties tam, ka siltumenerģijas ražošanas process nebūs atkarīgs no mazuta cenu krasajām svārstībām, siltuma tarifu būs iespējams uzturēt vienmērīgāku. Sagaidāms, ka pēc jauno šķeldas apkures katlu ieregulēšanas, būs iespējams samazināt siltuma tarifu. Ventspils pilsētas dome jau uzdevusi uzņēmumam veikt nepieciešamos aprēķinus un sākt gatavot pieteikumu Regulatoram, ko plānots iesniegt pēc katlumājas Brīvības ielā 38 rekonstrukcijas pabeigšanas. Vienlaikus pēc projekta īstenošanas samazināsies katlumājas ietekme uz gaisa kvalitāti, īpaši sēra dioksīda izmešu līmenis.

Šī projekta ietvaros darbi notiek arī Talsu ielas 69 katlumājā. Februārī apstiprināts tehniskais projekts Talsu ielas 69 katlumājai. Veiksmīga iepirkuma rezultātā jau noslēgts līgums par nojaukšanas un pazemes daļas darbu veikšanu, bet šonedēļ plānots izsludināt iepirkumu par virszemes būvdarbu veikšanu. Šo projektu pilnībā plānots pabeigt līdz 2013.gada beigām.

Pašlaik “Ventspils siltums”, kurinot ar šķeldu, saražo ap 16% siltumenerģijas. Pēc abu katlumāju rekonstrukcijas ar šķeldu tiks saražots ap 80% no kopējā siltumenerģijas daudzuma.

 

Raksts: “Iedarbinās abus jaunos šķeldas katlus”, ziņu portāls Ventasbalss.lv, publ. 26.02.2013

Avots: http://www.ventasbalss.lv/news/read/15711

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *