Transformējamās mēbeles – efektīvākais risinājums telpas ekonomijai

Telpas ekonomija, funkcionālā ērtība un individuāla dizaina iespējas ir trīs galvenie aspekti, izvēloties jaunas mēbeles mūsdienu mājokļa interjera papildināšanai vai uzlabošanai. Visiem šiem aspektiem atbilst transformējamās mēbeles, kas gūst arvien lielāku popularitāti tieši to daudzfunkcionalitātes dēļ, stimulējot mēbeļu dizainerus radīt arvien jaunas idejas.

Viens no šāda veida interjera priekšmetiem ir japāņu dizainera Naho Matsuno radītais bērza saplākšņa un kļavas koka krēslu kubs Cube 6. Tas sastāv no sešiem atsevišķiem krēsliem, kas var kalpot arī kā mazi galdiņi. Atsevišķo priekšmetu savienošanā darbojas bīdāmo sistēmu princips. Kubs pieejams arī trīs atsevišķu priekšmetu formātā, kur katram krēslam ir divas virsmas. Blīvāk apdzīvotās pilsētās šāda veida mēbeles aktuālas ir pamatskolās, kur tās tiek transformētas atbilstoši to izmantošanas nolūkam.

Krietni daudzveidīgāk izmantojamu mēbeļu kopumu radījis britu dizaineris Džeimss Hovlets (James Howlett), kura daudzfunkcionālajai moduļu sistēmai „ReStyle iespējamas pat 40 dažādas konfigurācijas. Visas sistēmas sastāvdaļas veidotas individuāli, lai arī atsevišķi tās kalpotu dažādiem nolūkiem un varētu tikt izmantotas teju visās mājā esošajās telpās. Savukārt vienkopus savienotā sistēma funkcionē kā kompakts kafijas galdiņš.

Mūsdienu straujajam, mainīgajam un nepastāvīgajam dzīves ritmam ideāli atbilst arī itāļu dizainera Džordžio Kaporazo (Giorgio Caporaso) oriģinālais skapja projekts – moduļu mēbeļu sistēma – „More Systems”. Vieglais un izturīgais daudzfunkcionālais moduļtipa skapis ir darināts no saplākšņa. Moduļi savā starpā savienoti tā, lai tos būtu iespējams atdalīt, pārvietot un savienot, veidojot visdažādākās kombinācijas, tādējādi mainot ne tikai vizuālo, bet arī skapja funkcionālo raksturu atbilstoši konkrētā interjera iekārtojuma prasībām un lietotāja individuālajām vēlmēm. Turklāt mēbeļu sistēma pieejama visdažādāko krāsu gammu salikumos.

 

Raksts: “Cube 6: Naho Matsuno’s Clever Wood Cube Transforms Into Six Individual Stools”, Radhika Sawhney, publ. 12.02.2013

Avots: www.inhabitat.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *