Latvijā ražotas koka mēbeles dārzam, terasēm un lapenēm

Iestājoties pavasarim, kad dienas kļūst gaišākas un siltākas, cilvēks arvien vairāk laika vēlas pavadīt svaigā gaisā, tuvāk dabai. Līdz ar to ir pienācis laiks radīt komfortablu un estētisku vidi pie savas dzīves vai darba vietas. Šajā jomā rast risinājumus var palīdzēt pašmāju  ražotājs SIA «EKJU», kura piedāvātās koka dārza mēbeles ir ne tikai praktiskas, bet arī daudz harmoniskāk iekļausies vidē nekā krāsainie plastmasas dārza galdi vai krēsli.

Atpūtas vides radīšanu dārzā var sākt ar nelieliem paneļiem jeb aizslietņiem, tā izveidojot atpūtas stūrīti dārzā, stāsta «EKJU» mārketinga vadītājs Pauls Krontāls. Latvijā sētu kultūra ievērojami atšķiras no sētu kultūras Eiropā. Pie mums, ja ir sēta – tā ir augsta un pamatīga, taču starp kaimiņiem varētu būt arī ļoti glīti koka aizslietņi. Pie mājas ļoti labi izskatīsies arī koka terase.

«EKJU» ir viens no lielākajiem dārza interjera elementu ražošanas uzņēmumiem Latvijā. Kvalitatīvas dārza mēbeles te izgatavo no kokmateriāliem, kas iegūti no labi apsaimniekotiem mežiem – «EKJU» ražotajai produkcijai ir FSC sertifikāts.  Uzņēmuma piedāvāto dārza mēbeļu un arhitektūras formu spektrs ir ļoti plašs – tas ir attiecināms gan uz atpūtu pieaugušajiem un bērniem (smilšu kastes, šūpoles, trepītes slidkalniņi), gan sadzīvi (lecektis garšaugu dārziņam, mietiņi un stabiņi augļu kokiem), gan uz biznesu (mēbeles alus dārziem, plaukti dārza augu tirgos).

Dārza mēbeļu ražotāja pamatklients ir tirgotājs – veikali un veikalu ķēdes – «cenuklubs.lv», «K-rauta», «Domo». Tāpat preci iespējams iegādāties arī tieši pie ražotāja. Lai gan «EKJU» orientējas uz sērijveida produkciju, netiek aizmirsts arī par klienta individuālajām vēlmēm – uzņēmuma speciālisti izgatavos tieši to, kas cilvēkam ir nepieciešams. «EKJU» piedāvā nekrāsota, krāsota un impregnēta koka dārza mēbeles. 90% produkcijas tiek ražoti no egles, jo tās koksne dārza mēbelēm ir piemērotāka – tā ir stabilāka un noturīgāka pret sēnīšu izraisītājiem.

Kad vairākums Latvijas kokapstrādes uzņēmumu 2008.-2009. gadā visskaudrāk izjuta globālās ekonomiskās krīzes sekas, SIA «EKJU», tieši otrādi, centās iekļūt jaunos tirgos, kuros nu bija radušās brīvas vietas, jo uzņēmuma ražošanas procesu un produkcijas pieprasījumu visvairāk ietekmē nevis pacēlums vai lejupslīde Eiropas ekonomikā, bet laika apstākļi. Turpinot iesākto, uzņēmums cenšas katru gadu iekļūt jaunā tirgū ar jaunu produktu piedāvājumu. Tas ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem, lai uzņēmums turpinātu attīstīties, uzskata uzņēmuma vadītājs Juris Skoliņš. Teju visu (95%) saražoto produkciju uzņēmums eksportē. Galvenie noieta tirgi ir Lielbritānija, Dānija, Francija, Zviedrija, Norvēģija, Īrija, Spānija, Nīderlande, Islande. Pieprasītākie produkti ir dārza galdi, sētas, barjeras un terases.

Pateicoties pagājušā gada pirmajā pusē panāktajai vienošanai ar Baltijā vadošo riska kapitāla uzņēmumu «BaltCap» par 1,5 miljonu eiro investīciju saņemšanu, «EKJU» modernizējis ražotni, palielinājis apgrozāmos līdzekļus un šogad plāno piedalīties vairākās mēbeļu ražošanas izstādēs, lai prezentētu savu produkciju potenciālajiem klientiem un sadarbības partneriem. Kā norādījis «BaltCap»  investīciju direktors Pēteris Treimanis, Latvijā ir visi priekšnoteikumi, lai «EKJU» iekļūtu starp līderiem Eiropas tirgū. «Latvijas koksne ir kvalitatīvs un pieejams izejmateriāls produkcijas ražošanai, tāpat mums ir augsti kvalificēti darbinieki, kas spēj radīt eksporta tirgus vajadzībām atbilstošu piedāvājumu,» atzīst P. Treimanis.

 

Raksts: “Latvijā ražotas koka dārza mēbeles”, būvniecības portāls ‘building.lv’, publ. 26.02.2013

Avots: www.building.lv

http://www.ekju.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *