LVM veiks meža apsaimniekošanas tehnoloģijas izpēti par 2,53 milj. Ls

Meža apsaimniekošanas tehnoloģijas izpētē “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbosies ar  SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu”. Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā pieejamā informācija, starp uzņēmumiem noslēgts iepirkuma līgums par saudzīgu meža izstrādes tehnoloģiju izpētes un ieviešanas pakalpojumu sniegšanu, izstrādājot kopšanas cirtes un galvenās cirtes 2 531 987,92 latu vērtībā.

Pēc izpētes veikšanas institūts tehnoloģiju ieviesīs pilotprojekta formā un izvērtēs reālos darba kvalitātes un pašizmaksu rādītājus, Db.lv skaidroja LVM pārstāvis Tomass Kotovičs. «Veicot meža apsaimniekošanas darbus ar meža mašīnām, nepieciešams izvairīties no koku sakņu un stumbru bojāšanas – īpaši nozīmīgi tas ir meža kopšanas darbos, kad retina un veido nākotnes mežaudzes. Bojātie koki var inficēties ar koku slimībām, tajos var iemitināties meža kaitēkļi, bet, ja saknes ir aplauztas, tos viegli izgāž vējš. Koku bojājumi rada saimnieciskus zaudējumus meža apsaimniekotājam un mazina meža vērtību,» T. Kotovičs skaidro saudzīgākas meža apsaimniekošanas tehnoloģijas ieviešanas nozīmīgumu, piebilstot, ka šo iemeslu dēļ LVM pēta un izvērtē iespējas meža izstrādē ieviest jaunas konstrukcijas meža mašīnas, kas ir saudzīgākas pret meža augsni un kokiem. Šo mašīnu riteņi ir aizvietoti ar kāpurķēžu konstrukciju, kas nodrošina lielāku atbalsta laukumu un mazāku grimšanu meža augsnē, bet mašīnu platums ir optimāls, lai pārvietošanās starp kokiem neradītu tiem bojājumus, skaidro T. Kotovičs.

Nupat  valsts mežu apsaimniekotājs noslēdzis arī vairāk kā 3,09 miljonu latu iepirkumu saistībā ar kokmateriālu un šķeldas laboratorisko analīžu veikšanu, par uzvarētāju pasludinot SIA “VMF Latvia”.

SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” (saīsināti – MeKA) ir dibināta 2004. gada decembrī. Tās mērķis ir apvienot augstskolas un nozares uzņēmēju spēkus, lai celtu meža nozares konkurētspēju Baltijā, un pamatuzdevums – kompetenti un atbildīgi risināt nozares izvirzītos meža un koksnes produktu attīstības un profesionālās izglītības pilnveidošanas jautājumus.

 

Raksts: “LVM paziņojis 2,5 miljonu vērtā meža izpētes iepirkuma uzvarētāju”, Dienas Bizness, publ. 27.02.2013

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *