Zviedrijā pieprasījums pēc granulām samazinājies; eksports turpina pieaugt

Aizvadītajā gadā pieprasījums pēc Zviedrijas kvalitātes koksnes granulām Eiropā turpināja pieaugt. Saskaņā ar Zviedrijas Granulu ražotāju asociācijas (PelletsFörbundet) datiem 2012. gadā kokskaidu granulu eksports no Zviedrijas palielinājies par teju 10%. Tajā pašā laikā imports valstī samazinājies par 26%.

Lai arī 2012.gadā Zviedrijas koksnes granulu tirgus apjoms – gandrīz 1,7 miljoni tonnu – ir krietni mazāks nekā 2010.gadā, kad tas sasniedza teju 2,3 miljonus tonnu, tendence ir skaidra – pieprasījums pēc Zviedrijā ražotām koksnes granulām palielinās kā vietējā, tā ārvalstu tirgos. To apliecina arī asociācijas apkopotie statistikas dati par tirdzniecības apjomiem kopš 1997.gada, kad Zviedrijā tika patērēti tikai ap 490,0 tukst. tonnu, eksportēti 7,6 tūkst. tonnu un importēti 63,5 tūkst. tonnu kurināmo koksnes granulu.

Saskaņā ar ES Statistikas biroja “Eurostatdatiem, visvairāk – 76% – Zviedrijā ražoto koksnes granulu 2012.gada pirmo 11 mēnešu laikā tika eksportēts uz Dāniju, kurai seko Norvēģija ar 17% un Vācija ar 6%. Kas attiecas uz importu, visvairāk – 42% – koksnes granulu minētajā laika periodā Zviedrijā tika ievests no Krievijas (~204,5 tūkst. t/ +42%) un no Igaunijas – 19% (~92,8 tūkst. t/-14%). 12% Zviedrijas granulu importa struktūrā veidoja ievedums no Dānijas (+44%) un 8% – imports no ASV (-2%). Ar 7% piektā lielākā kurināmo koksnes granulu piegādātājvalsts Zviedrijas tirgum ir Latvija, no kurienes pērn šajā Skandināvijas valstī granulu ievedums gada griezumā samazinājās par 63%.

 

 

Avots: www.pelletsforbundet.se/

epp.eurostat.ec.europa.eu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *