Ar ES atbalstu ambiciozi investīciju plāni veiksmīgi īstenoti arī kokapstrādes nozarē

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) uzraudzītajā ES naudas programmā “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” pieejamais finansējums var sasniegt līdz pat trim miljoniem latu. Līdz šim savus ambiciozos investīciju plānus veiksmīgi īstenojuši un maksimāli pieejamo atbalstu saņēmuši jau pieci pašmāju uzņēmumi. LIAA gan norāda, ka trīs miljoni latu ir tikai daļa – līdz 45% – no kopējās investīciju projekta vērtības, kas nozīmē, ka pašu uzņēmumu projekta līdzfinansējums ir vēl lielāks nekā trīs miljoni latu. Patlaban jau ir noslēgusies šīs programmas otrā projektu pieņemšanas kārta, un tiek domāts jau par nākamo, kurā pieejamā finansējuma apjoms gan, iespējams, varētu būt mazāks nekā līdzšinējie trīs miljoni latu.

Starp pieciem lielākajiem Eiropas līdzfinansētajiem projektiem divi īstenoti arī meža nozarē. Kokapstrādes uzņēmums SIA “Vika Wood” ar ES naudas atbalstu iegādājies lieljaudas zāģēšanas iekārtu, mitro dēļu šķirošanas līniju, kā arī kokmateriālu žāvēšanas iekārtu. Līdz ar šī projekta ieviešanu “Vika Wood” palielinās savus ražošanas apjomus vismaz par 20% un spēs apmierināt augošo pieprasījumu eksporta tirgos, kur tiek realizēti vairāk nekā 85% no uzņēmuma saražotās produkcijas. Investīcijas uzņēmuma attīstībā arī nodrošinās visu esošo ražošanas “šauro vietu” novēršanu, tādējādi ļaujot palielināt saražotās produkcijas apjomu.

AS “Latvijas Finieris” projekta mērķis ir kāpināt saplākšņa ražošanas jaudu, nodrošinot elastīgāku ražošanas procesu, un palielināt ražotās produkcijas vērtību, uzstādot inovatīvu finieru žāvēšanas un šķirošanas līniju rūpnīcā “Lignums”. Tas sekmēs rūpnīcas izveidi par efektīvāko augstas kvalitātes bērza saplākšņa ražotni pasaulē ar jaudu 160 000 kubikmetri gadā.

Investīciju projektā radītas augsti kvalificētas darbavietas jaunākās paaudzes tehnoloģiju apkalpošanai. Ar investīcijām plānots palielināt “Latvijas Finiera” konkurētspēju, nodrošinot intensīvāku klātbūtni vērtīgākajās saplākšņa tirgus nišās, kā rezultātā palielināsies arī uzņēmuma apgrozījums un peļņa.

 

Raksts: “Pieci ‘gruntīgākie’ ES naudas projekti Latvijas uzņēmumos”, ziņu portāls DELFI, publ. 01.03.2013

Avots: www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *