“Liepājas enerģija” uzsākusi kurināmo šķeldu iepirkumu

SIA “Liepājas enerģija” 4.martā uzsāk kurināmās šķeldas iepirkuma procedūru, lai apzinātu šķeldas piedāvājumu un cenu. Plānotais kurināmā piegādes laiks – no 2013. gada jūnija līdz 2014. gada maijam. Par plāniem izsludināt kurināmā iepirkumu “Liepājas enerģija” informēja šā gada februārī, aicinot atsaukties šķeldas piegādātājus. Līdz šim interesi izrādījuši 22 uzņēmumi.

Pēc visu piedāvājumu saņemšanas un izvērtēšanas SIA “Liepājas enerģija” organizēs sarunas   ar potenciālajiem piegādātājiem, lai atlasītu uzņēmumus ar kuriem tiks noslēgti līgumi. Pretendentu atlasē galvenie nosacījumi ir šķeldas kvalitāte, piegāde noteiktajā termiņā un cena. Nepieciešamais enerģētiskās šķeldas daudzums gadā – aptuveni 230 700 beramie kubikmetri, ziemas mēnešos maksimālais nepieciešamais šķeldas apjoms var sasniegt 50 000 beramo kubikmetru, kas ir vidēji 18 kravas mašīnas diennaktī.

Piedāvājumu iesniegšanas termiņš – 2013. gada 15. marts, līdz plkst. 15:00 SIA “Liepājas enerģija”, Ludviķa iela 15, Liepājā, vai elektroniski: jana.purmale@liepajasenergija.lv.

Sadarbību ar kurināmās šķeldas piegādātājiem “Liepājas enerģija” uzsāka pagājušā gada rudenī, kad darbu sāka jaunā Liepājas biokoģenerācijas stacija. Tolaik izsludinātajā šķeldas iepirkumā pieteicās 21 uzņēmums, no kuriem tika atlasīti labākie piedāvājumi un slēgti līgumi ar pieciem piegādātājiem. Šobrīd, Kaiju ielā 33, līdzās jau pieminētajai biokoģenerācijas stacijai, notiek  jaunas  30 MW jaudīgas katlu mājas celtniecība,  kurā kā kurināmais arī tiks izmantota šķelda. Plānots, ka jaunā katlu māja sāks darboties šā gada rudenī līdz ar apkures sezonas sākumu un kopā ar esošo biokoģenerācijas staciju aizvietos 60% no dabas gāzes patēriņa.

 

Raksts: SIA “Liepājas enerģija” uzsāk kurināmās šķeldas iepirkumu, “Liepājas enerģija”, publ. 04.03.2013

Avots: www.liepajasenergija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *