Kokrūpniecības izstādes «LIGNA 2013» vadmotīvs – «Saražot no koksnes vairāk»

Vadošā kokrūpniecības izstāde «LIGNA 2013», kas no šā gada 6. līdz 10. maijam norisināsies Eiropas izstāžu pilsētā Hannoverē, šogad sola pasaulei atklāt ne mazums inovatīvu atklājumu nozarē. LIGNA tiek rīkota reizi divos gados, pārstāvot iekārtu ražotājus no visiem meža nozares sektoriem – sākot no mežsaimniecības un beidzot ar dziļo koksnes pārstrādi.

Tiem, kas cer pasaules augošajos tirgos gūt panākumus, izmantojot vienkāršu aprīkojumu, neklāsies viegli, izstādes organizētāja «Deutsche Messe AG» 5. februārī rīkotajā preses konferencē Berlīnē norādīja kokapstrādes iekārtu ražotāju asociācijas VDMA prezidents un kokapstrādes iekārtu ražotāja «Michael Weinig AG» pārstāvis Volfgangs Pošls (Volfgang Pöschl).

Ar saukli: «Saražot no koksnes vairāk: Inovācijas, Risinājumi, Efektivitāte», šogad izstādes uzmanības centrā nonākušas tādas globālas tendences kā stabilas ražošanas intelektuālie jautājumi, ražošanas tehnoloģiju individualizācija un fleksibilitāte visos posmos. Tādas apakšnozares kā virsmu apstrādes tehnoloģijas, vieglie materiāli, bioenerģija no koksnes un logu ražošana, šeit tiks pārstāvētas tik plaši kā nevienā citā pasaules izstādē. Tieši šeit paredzētas vairāku novitāšu prezentācijas tādās jomās kā multiprocesu vadību sistēmas, multifunkcionālas ražošanas tehnoloģijas u.c.. Kā preses konferencē norādīja «Deutsche Messe AG» valdes loceklis Johens Koklers (Dr Johen Köckler), LIGNA kalpo par pasaules mēroga etalonu vadošajiem kokrūpniecības iekārtu ražotājiem, un starp pārējām izstādēm izceļas ar izteikti starptautisku mērogu. Šogad savus produktus un pakalpojumus kopumā 130 000 kvadrātmetru plašos stendos izstādīs aptuveni 1700 izstādes dalībnieki, vairāk nekā puse no kuriem būs no ārvalstīm. Visvairāk ražotāju būs no Vācijas, kam seko Itālija, Austrija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Dānija, Turcija, Taivāna, Ķīna, Nīderlande u.c.. Saskaņā ar pieredzi no iepriekšējās izstādes, kas notika pirms diviem gadiem, vairāk nekā trešdaļa LIGNA apmeklētāju nāk no ārzemēm. Ļoti būtisks ir fakts, ka aptuveni 90 000 no visiem izstādes apmeklētājiem bija kompetentās personas, kurām ir tiesības uzņēmumā pieņemt atbilstošus lēmumus.

Vērienīgajos Hannoveres izstāžu kompleksa paviljonos kārtējo reizi vienkopus nonāks vismodernākās kokrūpniecības tehnoloģijas: mežsaimniecības un mežizstrādes tehnika, kokzāģētavu tehnoloģijas, masīvkoku apstrādes tehnika, kokapstrādes iekārtas un piederumi galdniecībai, namdariem, celtniecības koka konstrukciju ražošanai, mēbeļu rūpniecībai, kokmateriālu un finiera ražošanas iekārtas, kā arī tehnoloģijas koksnes kurināmā ražošanai. Izstādes ietvaros plānota arī plaša konferenču programma dažādās mežsaimniecības un kokapstrādes jomās, kā piemēram: inovāciju potenciāls kokapstrādē; enerģētiskās koksnes tirgus; koksne mūsdienu celtniecībā; pareizs izdevumu aprēķins meža nozarē; degviela no koksnes un tās izmantošana siltumapgādē; «Think Light» – starptautiska konference par atvieglotajiem materiāliem, u.c.. Bez tam notiks arī vairākas prezentācijas, tostarp: karjeras un darba iespējas meža nozarē; pētniecība un zinātne; galdniecība un amatniecība; «Wonders in Wood» – brīnumi koksnē; koka logu ražošana; šķeldu izmantošanas iespējas; dedzināmās koksnes sagatavošanas tehnoloģijas, u.c.. Savukārt, lai baudītu atpūtas brīžus, izstādes apmeklētājiem būs iespēja vērot «STIHL® timbersports® series» šovu, kā arī forvarderu operatoru sacensības.

Pateicoties jaunizveidotam interneta servisam, šogad izstādes eksponentiem un apmeklētājiem tiks nodrošinātas atvieglotas partneru meklēšanas iespējas ar interneta starpniecību. Proti, LIGNA portālā http://www.ligna.de/home apmeklētājiem būs iespēja izveidot pašiem savu profilu, tajā norādot interesējošos produktus. Savukārt izstādes dalībnieki automātiski saņems sev piemēroto klientu kontaktus un varēs nodibināt tiešu saikni ar potenciālajiem sadarbības partneriem. Bez tam apmeklētājiem būs pieejams mobilais izstādes ceļvedis «LIGNA2go», kas nodrošinās viedtālruņu tiešsaistes funkcijas ar izstādes plānu un navigācijas sistēmu. Ar «LIGNA2go» palīdzību katrs izstādes apmeklētājs varēs viegli atrast meklētos eksponātus, produktus un pakalpojumus, kā arī plānot individuālās tikšanās.

 

Raksts: «LIGNA 2013: «Inovācijas, risinājumi, efektivitāte»», Meža Avīze, skat. 04.03.2013

Avots: Laikraksts «Meža Avīze» (Marts, 2013)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *