“Homag Group” finanšu rādītāji pārsnieguši iepriekšējās prognozes

Pretēji gūtajiem zaudējumiem 4,7 miljonu eiro apmērā 2011.gadā, aizvadītajā gadā pasaulē vadošā kokapstrādes iekārtu ražošanas koncerna “Homag Group” tīrā peļņa, pēc provizoriskiem datiem, sasniedza 12,7 miljonus eiro. Koncerna EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas gada griezumā pieauga par 500 tūkst. eiro līdz 71 miljonam eiro.

Kā atzīmējis koncerna “Homag Group” izpilddirektors Markuss Fliks (Markus Flick), neskatoties uz smagajiem tirgus apstākļiem, kompānija visus 2012.gadam izvirzītos mērķus ir panākusi un pircēju veikto pasūtījumu kopējais apjoms turpinājis pieaugt, sasniedzot 575,8 miljonus eiro (2011.g.: 574,8 milj. eiro). Lai gan pārdošanas apjomi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir par 4% mazāki – 767,0 miljoni eiro apmērā -, tas ir vairāk nekā koncerna vadība bija iepriekš prognozējusi. Atzīmēts, ka būtisku pārdošanas apjomu kāpumu Vācijas koncernam pēdējo divu gadu laikā nodrošināja sadarbībā ar Krievijas mēbeļu ražošanas kompāniju “Mekran” īstenotais vērienīgais projekts, kā ietvaros 2011.gadā koncerna ienākumi auguši par 49,4 miljoniem eiro un 2012.gadā – par 10 miljoniem eiro.

Nākamo četru gadu laikā Vācijas kokapstrādes iekārtu ražotājs gada apgrozījumu plāno palielināt līdz vienam miljardam eiro. Uzstādītais mērķis tiks sasniegts, palielinot kompānijas tirgus daļu globālajā iekārtu tirgū, kas patlaban ir 28%. Pēc kompānijas aplēsēm pieprasījums pēc kokapstrādes iekārtām un modernajām tehnoloģijām tādos tirgos kā ASV, Ķīna un Krievija attīstīsies pozitīvi. Saskaņā ar koncerna sniegto informāciju 2012.gada novembrī Vācijas investīciju forumā Frankfurtē, Ķīnā apgrozījums līdz 2017.gadam dubultosies, salīdzinājumā ar līdz šim sasniegto augstāko rādītāju – 70 miljoniem eiro. Iekārtu ražotāja prognozes balstās uz pieņēmumu, ka būvniecības aktivitāte un attiecīgi arī pieprasījums pēc būvmateriāliem un mēbelēm Ķīnā turpinās pieaugt. Tāpat turpinās pieaugt darbaspēka izmaksas, sekmējot pieprasījuma kāpumu pēc automatizētām ražošanas iekārtām. Lielāko potenciālu “Homag” saskata tieši stacionāro tehnoloģiju/CNC, iepakojuma ražošanas un plātņu virsmu apstrādes jomā. EBITDA rādītāju līdz 2017.gadam koncerns plāno palielināt par 12%. Lai uzlabotu finanšu rādītājus un sasniegto uzstādītos mērķus, “Homag” definējis vairāk nekā 500 veicamos pasākumus. Daži no tiem paredz restrukturizāciju trīs iekārtu ražošanas rūpnīcās, kā rezultātā no darba tiks atlaisti ap 140 nodarbināto. Šiem pasākumiem vien vajadzētu uzlabot EBITDA par 6 – 8 miljoniem eiro.

Šogad “Homag Group” prognozējis sasniegt 800 miljonu eiro lielu apgrozījumu.

 

Raksts: “HOMAG Group exceeds earnings forecasts”, HOMAG Group, publ. 28.02.2013

Avots: www.homag-group.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *