Latvijas meža darbinieku gūtie panākumi slēpošanas sacensībās Horvātijā

Latvijas meža darbinieku komanda februāra beigās piedalījās Eiropas meža darbinieku sacensības slēpošanā (European Foresters competition in Nordic Skiing). Šogad sacensības tika organizētas jau 45.reizi. Tajās piedalījās vairāk kā 600 sportistu no 15 Eiropas valstīm.

Latviju pārstāvēt uz Horvātiju devās 30 dalībnieki no tādām Latvijas meža nozares organizācijām kā –  a/s Latvijas Finieris, SIA Rīgas meži, a/s Latvijas valsts meži, Ogres valsts tehnikums, Zemkopības Ministrija un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte. Sacensības risinājās divās individuālajās slēpošanas disciplīnās – klasiskajā un brīvajā stilā  ar vienu šaušanu stāvus, kā arī ar valsts komandu stafešu sacensībās.

Sacensības izcēlās ar milzīgu sniega daudzumu (vairāk kā 1.5m bieza sniega sega) un perfektu sacensību organizāciju. Starti individuālajās disciplīnās Latvijas komandai nesa labus panākumus. Par dubultu uzvarētāju Dāmu 41 grupā, gan klasiskajā, gan brīvajā stilā kļuva Inese Zvirgzdiņa (a/s„Latvijas valsts meži”), gūstot labākos panākumus Latvijas komandā. Uz goda pjedestāla, ieņemot 2.vietu dāmu 51 grupā stājās Ingrīda Barisa. Vīru konkurencē labākos panākumus guva Jānis Krūmiņš (Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte), kurš Kungu 31 grupā ierindojās 2.vietā klasiskajā solī un 2.vietā brīvajā stilā. Šajā grupā 3.vietu brīvajā stilā ieguva Kaspars Zudrags (a/s Latvijas Finieris). Savukārt, Andrejs Januševskis (Ogres Valsts Tehnikums) izcīnīja 3. vietu Kungu 61 grupā. Individuālo startu rezultāti liecināja par Latvijas komandas spēju sastādīt konkurētspējīgas stafešu komandas un piedalīties cīņā par uzvaru. Īpaši spraiga izvērtās sieviešu stafete, kur Latvijas komanda pieteica pretenzijas uz goda pjedestālu jau no pirmajiem slēpošanas distances soļiem, stafetes trešajā etapā nodrošinot pārliecinošu Latvijas komandas 2.vietu, 3.vietā atstājot Somijas komandu. Savukārt vīru konkurencē labākā Latvijas komanda ierindojās 5.vietā, nedaudz atpaliekot no Baltkrievijas komandas. Par uzvarētājiem kļuva Igauņi, aiz sevis 2.vietā atstājot Horvātijas un 3.vietā Šveices komandas.

Eiropas meža darbinieku sacensības ir vieta, kur ne tikai var samēroties spēkiem, bet arī gūt jaunus draugus, jaunu pieredzi un iepazīties ar Eiropas meža apsaimniekošanas tradīcijām. Sacensību organizētāji bija parūpējušies par interesantu semināru un ekskursiju programmām, to ietvaros dalībnieki tika iepazīstināti ar Horvātijas dabu, mežiem un to apsaimniekošanas pieredzi. Sacensību noslēgumā EFNS karogs tika nodots Somijas pārstāvjiem, kas organizēs EFNS 2014 sacensības Kontiolahti Somijā.

Latvijas komandas piedalīšanos sacensībās atbalstīja biedrība „Meža sports”.”Meža sports” ir sabiedriska organizācija, kas apvieno juridiskas un fiziskas personas ar mērķi sekmēt meža nozarē nodarbināto cilvēku un viņu ģimeņu veselīgu un sportisku dzīvesveidu, atbalstīt noturīgu sporta tradīciju veidošanos nozarē un veicināt Latvijas meža nozares pārstāvju līdzdalību un augstas sekmes starptautiskās meža nozares dalībnieku sacensībās.

Sīkāka informācija: http://www.efns.eu.

 

Raksts: “Latvijas meža darbinieki ar panākumiem startē Eiropas meža darbinieku sacensībās slēpošanā Horvātijā”, Meža sports, publ. 04.03.2013

Avots: www.mezasports.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *