Izdots ceļvedis krievu valodā Baltijas valstu un Baltkrievijas mežu iepazīšanai

2012.gada vasarā Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Baltijas valstu un Baltkrievijas lauku tūrisma asociācijām izdeva ceļvedi Baltijas valstu un Baltkrievijas mežu iepazīšanai latviešu (9.58 MB) un angļu (6.67 MB) valodā. Kopš 2013.gada marta ceļveža elektroniskā versija ir pieejama arī krievu valodā (8.59 MB).

Izdevuma mērķis – popularizēt mežu sniegtās atpūtas un izziņas iespējas, veicināt uz meža resursiem balstītu dabas tūrisma produktu veidošanu un sniegt labas prakses piemēru, uz kā balstoties, veidot vienotu dabas tūrisma piedāvājumu Baltijas jūras reģiona valstīs, uzsverot kopīgās iezīmes un atpazīstamību.

Ceļvedis iepazīstina ar mūsu mežu vēsturi, veidiem, to augiem un dzīvniekiem, kā arī ar vietām, kas piemērotas, lai dotos izzinošās ekskursijās, ceļvedī aprakstīto mežu un tā iemītnieku iepazīšanai. “Meža ceļvedis” sastāv no 8 nodaļām:

  • „Mežu vēsture”, kur aplūkota mežu veidošanās gaita pēc pēdējā apledojuma.
  • „Ar ko ir interesanti mūsu meži?” ir uzsvērtas lietas, kam, atrodoties mežā, ir jāpievērš uzmanība.
  • „Mežs un četri gadalaiki” ir aicināts uz mežu doties ne tikai vasaras laikā.
  • „Biežāk sastopamie un savdabīgākie meži” ir ietverti interesantāko un vieglāk atpazīstamo mežu apraksti ar uzskatāmiem fotoattēliem.
  • „Vērts redzēt!” ir uzskaitītas un īsi aprakstītas interesantākās vietas – nacionālie parki, dabas parki un cita veida teritorijas, kur varam doties izzinošās ekskursijās un iepazīt iepriekšējā nodaļā aprakstītos mežus un tā iemītniekus.
  • „Palīgs sugu noteikšanai dabā” ir iekļauti ~400 dažādu galvenokārt bieži sastopamu sēņu, augu un dzīvnieku sugu fotoattēli un īsi apraksti, kas palīdzēs tos vieglāk atpazīt un noteikt dabā.
  • „Ņem vērā!” ir doti daži praktiski padomi, kas noderēs, ceļojot dabā.
  • „Zaļie padomi” palīdzēs ceļot videi un vietējiem cilvēkiem draudzīgākā veidā.

 

Raksts: “Izdots ceļvedis krievu valodā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas mežu iepazīšanai”, Latvijas Dabas fonds, publ. 05.03.2013

Avots: http://www.ldf.lv/pub/?doc_id=29951

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *