Aizputē sarīkots seminārs par meža pīļu mākslīgo ligzdvietu izgatavošanu

Kā informē Latvijas Mednieku savienības (LMS) Aizputes nodaļas vadītājs Gints Kaktiņš,  2. martā  LMS Aizputes nodaļā notika  seminārs par meža pīļu mākslīgo ligzdvietu izgatavošanu un izvietošanu.

Seminārā laipni piekrita piedalīties un ar vērtīgām atziņām dalīties ornitologs Artūrs Laubergs, kurš kopā ar Jāni Vīksni ir lielākās autoritātes Latvijā šai jomā.

Seminārs notika kā brīvdabas pasākums pie Aizputes pagasta  M/K Kalnlauki teritorijā esošā, svaigi renovētā „Dopora” dīķa. Artūrs Laubergs  medniekus iepazīstināja ar svarīgākajām zinātniskajām atziņām par ligzdvietu apdzīvotību, ligzdošanas sekmēm un ligzdošanas neveiksmēm un mākslīgo ligzdvietu konstrukcijām. Semināra turpinājumā Artūra Lauberga vadībā dīķī tika uzstādīta 21 pīļu māja, izvēloties labākās ligzdvietu konstrukcijas,  piemērotākos attālumus mājai no mājas,  pareizāko novietojumu pret krasta līniju, pareizākos augstumus un aizsardzības līdzekļus un ievērtējot vēl citus knifus. Seminārā piedalījās 31 mednieks no Aizputes, Grobiņas un Skrundas LMS nodaļām, gūstot vērtīgas zināšanas, kā pavairot meža pīļu populāciju savos medību iecirkņos.

 

Raksts: “Aizputē sarīkots praktisks seminārs par mežapīļu mākslīgo ligzdvietu izgatavošanu”, Rudite.Vasile, publ. 03.03.2013

Avots: www.lms.org.lv

Brošūra: Mākslīgās ligzdvietas meža pīlei

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *