Jauno būvniecības sezonu Krievijā atklās izstāde «WOODEN HOUSE 2013»

Vēstot par pavasara tuvošanos un jaunās māju būvniecības sezonas sākšanos, Maskavas izstāžu centrā «Krokus Expo» no 14. līdz 17. martam norisināsies ikgadējā – nu jau 9. Starptautiskā Koka māju būvniecības izstāde «WOODEN HOUSE»/ «ДЕРЕВЯННЫЙ ДОМ». Šī gada izstādes koncepcija ir ‘kompleksa pieeja visos mājas būvniecības etapos, sākot ar projektēšanu un beidzot ar mājas celtniecību, apdari un labiekārtošanu’.

Izstāde «WOODEN HOUSE» ir viens no veiksmīgākajiem projektiem koka māju būvniecības jomā – gadu no gada šis pasākums vienkopus pulcē gan vadošos pašmāju un ārvalstu koka māju ražotājus un piegādātājus, gan arhitektus, būvniekus un dizainerus. 2012.gadā šo izstādi apmeklēja par 16,6% vairāk interesentu nekā 2011.gadā – kopumā 25 997, no kuriem 45% bija nozares speciālisti. Tāpat ievērojami palielinājusies izstādes ekspozīcijas kopējā platība – no 7 500 kvadrātmetriem 2011.gadā līdz 12 500 kvadrātmetriem 2012.gadā. Iepriekšējā izstādē «WOODEN HOUSE» piedalījās 230 uzņēmumi no 22 Krievijas reģioniem un 11 tuvās un tālās pierobežas valstīm – Baltkrievijas, Lielbritānijas, Vācijas, Dānijas, Spānijas, Itālijas, Lietuvas, ASV, Ukrainas, Somijas un Šveices.

Izstādes ekspozīciju tematiskā sadale:

  • Koka māju projektēšana un būvniecība (karkasa mājas, cilindrēto un līmēto baļķu un brusu mājas un pirtis);
  • Koka māju būvniecības un apdares materiāli (apdares, izolācijas materiāli, zāģmateriāli, grīdas segumi);
  • Kokmateriālu aizsarglīdzekļi (krāsas un lakas, hermētiķi un impregnēšanas līdzekļi, koka virsmu kopšanas līdzekļi);
  • Mazās koka arhitektūras formas (lapenes, pergolas, dārza dizaina koka elementi);
  • Koks interjerā (dekoratīvie koka elementi, galdniecības izstrādājumi un koka aksesuāri).

Izstādes ietvaros tradicionāli norisināsies arī plaša koka kāpņu ekspozīcija. Tajā vadošie Krievijas un ārvalstu uzņēmumi prezentēs gan savu produkciju, gan sniegto pakalpojumu spektru dizaina, konstruēšanas, pārdošanas un kāpņu montāžas jautājumos. Plašākai auditorijai šo pasākumu pievilcīgu dara tā sniegtā iespēja gūt bezmaksas konsultācijas pie dažādiem speciālistiem: arhitektiem, dizaineriem, būvniekiem un koka māju ražotājiem visa veida jautājumos saistībā ar ekoloģiska mājokļa būvniecību un labiekārtošanu, kā arī jau gatavu projektu pasūtīšanu.

Izstādes atklāšanas dienā 14. martā tiks noslēgts arī Starptautiskais arhitektūras konkurss par skaistāko koka māju 2013 un uzvarētāju apbalvošana divās nominācijās: «Arhitektūras objekts» – par labāko realizēto individuālās dzīvojamās koka mājas projektu, un «Arhitektūras projekts» –  par labāko koka mājas projektu.

Par godu šai izstādei izdevniecība «Красивые дома пресс» nākusi klajā ar divām jaunām koka māju būvniecībai veltītām grāmatām. Bāgātīgi ilustrētajos izdevumos apkopoti interesantākie un oriģinālākie vadošo būvniecības un dizaina uzņēmumu projekti. Ilustrētais albums «Американский деревянный дом» veltīts vienam no unikālākajām parādībām privāto mājokļu arhitektūrā un dizainā – koka mājām Amerikā. Šajā izdevumā atrodami detalizēti apraksti par mūsdienīgu kotedžu, rančo tipa māju, mednieku un kalnu namiņu būvniecību. Savukārt grāmatā «Деревянный дом – традиции и новаторство» ļoti pārskatāmi demonstrēts, kā senās koka māju būvniecības tradīcijas gaumīgi un oriģināli tiek apvienotas ar dzīvesveidu 21.gadsimtā.

 

Avots: http://www.woodenhouse-expo.ru/2013/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *