Almati norisinās seminārs par Kazahstānas un Latvijas uzņēmēju sadarbību

Šodien Kazahstānas pilsētā Almati norisinās praktiskais seminārs „Kazahstānas un Latvijas sadarbība: jaunas uzņēmējdarbības iespējas Eiropā”. Semināru rīko Rietumu Banka. Semināra centrālā tēma ir Kazahstānas kompāniju starptautiskās uzņēmējdarbības attīstības, paplašināšanās un atbalsta iespējas.

Daudziem NVS, kā arī Centrālās un Dienvidaustrumāzijas valstu uzņēmējiem Latvija jau ir kļuvusi par starpposmu ceļā uz Eiropu un par komfortablu platformu iziešanai ES tirgos. To veicina ne tikai tas, ka Latvija kopš 2004. gada ir Eiropas Savienības dalībvalsts, bet arī tās ģeogrāfiskais stāvoklis, mūsdienīgais attīstītais finanšu sektors un spēkā esošās ārvalstu investīciju veicināšanas un atbalsta programmas, kuras pēdējo gadu laikā konsekventi ievieš Latvijas valdība.

„Divu gadu desmitu laikā Rietumu Banka veiksmīgi sadarbojas ar daudziem uzņēmumiem un bankām NVS valstīs. Daudzējādā ziņā šie tirgi mums ir labi pazīstami un tuvi, mēs tos uzskatām teju vai par „pašmāju” tirgiem, izprotam to specifiku un biznesa vidi. Šajā darbā personiskās lietišķās tikšanās un semināri, tādi kā šis, ir ārkārtīgi noderīgi ne tikai no aktuālo iespēju un tēmu apspriešanas viedokļa, bet arī jaunu, uz savstarpēju uzticēšanos un izdevīgumu balstītu partnerattiecību veidošanai. Mūsu valstis ir ļoti atšķirīgas, tās atrodas tālu viena no otras, tādēļ mēs varam efektīvi papildināt cits citu, tādējādi panākot kolosālu sinerģisko efektu,” uzskata Rietumu Bankas pārstāvis Kazahstānā Esetžans Kosubajevs.

Aizvadītā gada nogalē Latvija un Kazahstāna svinēja diplomātisko attiecību nodibināšanas 20 gadu jubileju. Šajā laikā starp mūsu valstīm ir izveidojies ne tikai produktīvs politiskais dialogs, bet arī cieši savstarpēji izdevīgi ekonomiskie sakari. Preču apgrozījums ik gadu pieaug, 2012. gadā tā pieaugums bija apmēram 30%, kas ir viens no labākajiem rādītājiem Latvijas tirdzniecības partnervalstu starpā.  Visveiksmīgāk sadarbība attīstās tranzīta un transporta jomā, tostarp konteineru pārvadājumu nozarē. Regulāras dzelzceļa kravu piegādes starp Latviju un Kazahstānu tiek īstenotas jau vairāk nekā desmit gadus, un pa Latvijas dzelzceļiem pārvadājamo kravu apjoma ziņā Kazahstāna atrodas ceturtajā vietā.

Kazahstāna ir vienīgā valsts, kurai Ventspils ostā ir pašai savs graudu terminālis. Tas ir Eiropā vienīgais Kazahstānas objekts, caur kuru tiek veikta graudu pārkraušana uz pasaules tirgiem. Šīs valsts uzņēmēji izmanto arī citu Latvijas ostu iespējas un caur Rīgas Brīvostu uz Eiropu tiek transportēti iespaidīgi Kazahstānas metāla sakausējumu un citu kravu apjomi. Mūsu valstu tirdzniecības un ekonomiskās attiecības attīstās arī kokapstrādē, farmācijā, pārtikas rūpniecībā u. tml.

 

Raksts: “Kazahstānas uzņēmējdarbības jaunās iespējas Eiropā apspriedīs Rietumu Bankas seminārā”, Eleonora Gailiša, Rietumu Banka, publ. 12.03.2013

Avots: www.rietumu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *