Sāksies projektu pieņemšana atbalstam siltumapgādes sistēmu rekonstrukcijai

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā 8. aprīlī sāksies projektu pieņemšana aktivitātes “Pasākumi centralizētās siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai” ietvaros. Projektu iesniegumu atlases 5. kārtas ietvaros pieejamais Kohēzijas fonda finansējums ir 5 150 111,66 lati. Atbalsts siltumapgādes sistēmu rekonstrukcijai būs pieejams sabiedriskā pakalpojuma sniedzējiem – komercsabiedrībām, kas ražo un piegādā siltumu patērētājiem.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts: „Energoefektivitātes pasākumi palīdz iedzīvotājiem samazināt rēķinus ne tikai vienā apkures sezonā vai vienas priekšvēlēšanu kampaņas laikā, bet gadu no gada. Energoefektivitātes pasākumiem ir nepieciešamas arī investīcijas, tāpēc valsts mērķtiecīgi arī turpmāk veidos atbalsta programmas gan iedzīvotājiem, gan komersantiem, lai šo procesu veicinātu un atvieglotu. Šīs programmas ietvaros aicinām komersantus iesniegt projektus siltumtrašu un katlu māju būvniecībai un rekonstrukcijai, lai paaugstinātu energoefektivitāti, samazinātu izmaksas, veicinātu atjaunojamo energoresursu izmantošanu un energoapgādes drošumu.”

Laika posmā no 2007. – 2013. gadam atbalstam pasākumu īstenošanai centralizētās siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai kopumā pieejamais Kohēzijas fonda finansējums ir 55,33 milj. latu. Līdz šim kopumā par atbalsta sniegšanu projektu īstenošanai noslēgti 74 līgumi par KF finansējumu 41,08 milj. latu un apstiprināti vēl 28 projekti par KF finansējumu 8,5 milj. latu. Šobrīd pilnībā pabeigta 21 projekta īstenošana 8,71 milj. latu apmērā.

Plašāka informācija par aktivitāti “Pasākumi centralizētās siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai” un pieteikšanās kārtību pieejama Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras interneta mājas lapā.

 

Preses relīze: “8.aprīlī sāksies projektu pieņemšana atbalstam centralizētās siltumapgādes sistēmu rekonstrukcijai”, Evita Urpena, Ekonomikas ministrija, publ. 13.03.2013

Avots: www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *