Latvijas uzņēmēji dodas uz Ukrainu sadarbības partneru meklējumos

Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālajā darba vizītē uz Ukrainas Republiku 14. un 15.martā devusies 50 uzņēmēju delegācija, kas pārstāv tādas nozares kā pārtikas pārstrāde, transports un loģistika, izglītība, mašīnbūve un metālapstrāde, kokapstrāde, u.c.

Biznesa vizītes ietvaros 14. martā Kijevā notiks biznesa forums un Latvijas un Ukrainas uzņēmēju kontaktbirža, individuālas un nozaru biznesa tikšanās ar Ukrainas uzņēmējiem kā arī uzņēmumu, valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju apmeklējumi. Savukārt 15. martā vizīte turpināsies Odesā, kur plānota apaļā galda biznesa tikšanās pa nozarēm, uzņēmumu apmeklējumi un jaunu kontaktu dibināšana ar Odesas uzņēmējiem, kā arī individuālās tikšanās ar Ukrainas potenciālajiem sadarbības partneriem, kas organizētas, vadoties pēc uzņēmēju definētajām biznesa/ sadarbības interesēm.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem veidota sadarbībā ar LIAA partnerinstitūcijām Kijevā un Odesā. Ņemot vērā to, ka Ukraina ir lielākā valsts pēc platības Eiropā ar lielu iedzīvotāju skaitu, biznesa iespēju paplašināšana šajā valstī Latvijas uzņēmējiem varētu būt īpaši nozīmīga, norāda LIAA pārstāvji.

2012. gadā Ukraina bija Latvijas 20. lielākais preču eksporta un 18. lielākais preču importa partneris. Pērn Latvija uz Ukrainu eksportēja preces par 68,7 milj. Ls (97,8 milj. eiro), kas ir par 30% vairāk nekā 2011. gadā, bet no Ukrainas importēja preces par 122,7 milj. Ls (174,6 milj. eiro), kas ir par 27% vairāk nekā pērn. Galvenās Latvijas eksporta preces uz Ukrainu ir ķīmiskie produkti un tekstilizstrādājumi. Savukārt no Ukrainas pārsvarā tiek ievesti metāla izstrādājumi. No koksnes izstrādājumiem saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2012. gadā uz Ukrainu no Latvijas visvairāk eksportēti plātņu materiāli: kokskaidu plātnes (t.sk. OSB u.tml. plātnes) – 195,7 tūkst. Ls vērtībā, kokšķiedru plātnes – 97,9 tūkst. Ls vērtībā un saplāksnis (t.sk. finierētas u.tml. laminēti koksnes materiāli) – 398,5 tūkst. Ls vērtībā, kas ir par 28,5% vairāk nekā 2011.gadā.

 

Avots: www.liaa.gov.lv

www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *