Norvēģijā norisinās lielākā brīvdienu māju izstāde “Norsk Hytteliv”

No 14.-17. martam Oslo norisinās lielākā Norvēģijas brīvdienu māju izstāde “Norsk Hytteliv”. Tradicionāli tās ir īpaša norvēģu stila guļbūves, taču izstādē piedalās arī komersanti, kas piedāvā dažādus produktus, kas nepieciešami brīvdienu mājām, piemēram, logus, durvis, grīdas, apkures katlus, santehnikas mezglus, interjera un eksterjera elementus, dažādus izstrādājumus dārzam un pagalmam.

Pēdējos gados šo izstādi apmeklē ap 20 000 interesentu. Vairums no viņiem ir privātpersonas, taču izstāde iecienīta arī profesionāļu vidū. Līdzīgās kultūras un izpratnes par būvniecību dēļ izstādē piedalās kompānijas no Skandināvijas, Baltijas un Centrāleiropas valstīm.

Tā kā Norvēģija ir viens no lielākajiem Latvijas koka būvkonstrukciju noieta tirgiem, šajā izstādē ar nacionālo stendu, ko organizējusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), piedalās arī vairāki Latvijas koka māju un būvelementu ražotāji. To vidū ir guļbūvju ražošanas uzņēmums “Dores Fabrika”, koka karkasa māju būvniecības uzņēmums SIA “KL Nami” un firma “Warss+”, kas nupat atgriezušies no starptautiskās būvniecības nozares izstādes Lielbritānijā “Ecobuild 2013”, kā arī guļbūvju ražotājs SIA “Latlaft”, lielākais koka logu un durvju ražotājs Latvijā SIA”Staļi“, koka paneļu māju un logu ražotājs SIA “WWL Houses” un Latvijas Koka būvniecības klasteris.

2012.gadā saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem no Latvijas uz Norvēģiju saliekamās koka būvkonstrukcijas tika eksportētas 6,17 miljonu latu vērtībā, kas ir 52% no kopējā koka būvkonstrukciju eksporta un par 25% vairāk nekā 2011.gadā.

 

Raksts: “Latvijas uzņēmumu nacionālais stends starptautiskajā izstādē “Norsk Hytteliv” Oslo, Norvēģijā”, LIAA, skat. 14.03.2013

Avots: www.liaa.gov.lv

omentāri par “Norvēģijā norisinās lielākā brīvdienu māju izstāde “Norsk Hytteliv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *