Rada oriģinālu un praktisku eko stila interjeru jeb koka palešu otrais mūžs

Patērētājkultūrā ierasts visu iegādāties veikalā un, tiklīdz sabojājas, mest ārā. Taču no vecām, it kā nevajadzīgām lietām var radīt skaistus un vienlaikus praktiskus izstrādājumus, gūstot prieku procesa gaitā un gandarījumu par paveikto.

Parasts koka paliktnis izdomas bagātu meistaru rokās jau ne vienu vien gadu pārvēršas stilīgās un mūsdienīgās mēbelēs. Galdiņi, plaukti, dīvāni – fantāzijai nav nekādu ierobežojumu! Tāpēc palešu izmantošana interjerā kļūst arvien populārāka tendence. Šādu mēbeļu galvenās priekšrocības ir to ekoloģiskums, otrreizēja izmantošana, ļoti zemas izmaksas, droša ekspluatācija un vizuālā pievilcība.

Grafikas dizainers Jānis Milzarājs kopā ar domubiedriem izveidojis biroju kādā Rīgas dzīvoklī, dodot tam nosaukumu dalam DarbaVietu. Šeit viss interjers – krēsli, galdi, plaukti – ir gatavots, izmantojot koka paletes, tās savienojot dažādos veidos, pārzāģējot, sanaglojot. «Mums bija mērķis iekārtot šo vietu, ar minimāliem līdzekļiem panākot maksimālu efektu,» par ieceres būtību stāsta J. Milzarājs. Paletes nav apstrādātas, jo dizaineram un viņa domubiedriem patīk koka raupjums, taču tās var arī nopulēt, tā izvairoties no skabargu draudiem, un pēc tam nolakot vai nokrāsot, pārveidojot līdz nepazīšanai. Paletes var iegādāties loģistikas uzņēmumos, lietotas tās maksā niecīgu summu vai pat dabūjamas par velti. Šī interjera radītāju pamatdoma ir, ka videi visdraudzīgākās lietas ir tās, kuras nemaz netiek saražotas, bet iegūtas, izmantojot jau esošo. Nākotnē J. Milzarājs plāno pamēģināt izmantot interjera priekšmetu radīšanai arī cita veida koksni, piemēram, starpsienu dēļus, kurus remontu rezultātā cilvēki izmet. Ikdienā strādājot ar grafisko dizainu, mēbeļu veidošana no šādām otrreizējām izejvielām viņam ir laba iespēja pārmaiņus pastrādāt manuāli. Dizainers arī labprāt stāsta citiem, kā praktiski izveidot mēbeles no paletēm.

 

Raksts: “Interjers no koka paletēm”, Rūta Lipska, laikraksts Diena, publ. 14.03.2013

Avots:www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *