Ieguldītās investīcijas un sasniegtie rezultāti LVM Struktūrvienībā Sēklas un stādi

Kā jau ierasts, katru trešdienu LLU Meža fakultātē uzstājas kāds no AS “Latvijas valsts meži” uzņēmuma pārstāvjiem, lai studentiem, pasniedzējiem un citiem interesentiem sniegtu ieskatu par uzņēmuma darbību, attīstību un nākotnes mērķiem. Šoreiz fakultātē viesojās Irēna Aleksejuka ar tēmu “Aktualitātes LVM Sēklas un stādi 2013. gadā”.

LVM struktūrvienības Sēklas un stādi galvenie darbības virzieni ir: meža koku sēklu ražošana jeb meža sēklkopības nozare, meža koku stādu ražošana jeb kokaudzētavu nozare un dekoratīvo stādu ražošana jeb dekoratīvo stādu nozare.

Sākotnēji struktūrvienības speciāliste vieslekcijā sniedza informāciju par ieguldītajām investīcijām un sasniegtajiem ražošanas rezultātiem par laika periodu no 2001. līdz 2013. gadam. Investīciju mērķis bijis nomainīt ražošanas tehnoloģijas un būtiski uzlabot izaudzējamo stādu kvalitāti, pilnībā nodrošināt ar stādiem LVM vajadzības un ieņemt vietu gan Latvijas, gan eksporta tirgos, kā arī palielināt jauno tehnoloģiju stādu īpatsvaru vismaz līdz  80 % no kopējā realizēto stādu apjoma. Lai saprastu, cik daudz stādīt, un kāds varētu būt pieprasījums, uzņēmums pētījis situāciju darba tirgū (Zviedrija, Somija, Igaunija, Lietuva, Polija, Krievija). Kopš 2006. gada laba sadarbība izveidojusies ar Zviedrijas patērētājiem, un 2014. gadā pārdoto stādu apjoms varētu sasniegt 10 milj. stādu. Par pozitīvām tendencēm liecina pieprasījuma pieaugums pēc selekcionētiem un ātraudzīgiem stādu veidiem, kā arī pēc stādiem, kas apstrādāti ar vasku BUGSTOP, kurš ir „dabai draudzīgs”.  Pārdoto stādu realizācijas apjomi laika periodā no 2001. līdz 2012. gadam palielinājušies no 13.8 līdz 48.1 milj. gabalu. Tāpat palielinājies ārējo klientu skaits.

Lekcijas noslēgumā speciāliste uzsvēra, ka, lai saglabātu savas pozīcijas šajā nišā, AS “Latvijas valsts meži” ļoti svarīgs ir darbs ar klientiem, ražošanas procesu demonstrācijas, dalība starptautiskajā meža nozares izstādē “ELMIA Wood” un meža selekcijas pētījumu finansēšana.

 

Raksts: “Lekcijā iepazīstina ar aktualitātēm struktūrvienībā LVM Sēklas un stādi”, Jeļena Rūba, LLU MF, publ. 14.03.2013

Avots: http://www.mf.llu.lv/?fid=758

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *