Atskats uz gadskārtējo būvniecības izstādi Ķīpsalā “Māja I 2013”

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā gadskārtējā starptautiskā būvniecības izstāde “Māja I 2013” atkal pulcināja kuplu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 420 nozares uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Itālijas, Austrijas un citām Eiropas valstīm. Izstādes projekta grupas direktors Andris Pencis stāsta, ka, tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad četrās dienās izstādi apmeklējuši ap 50 000 cilvēku. Viņaprāt, uzņēmumu lielā atsaucība un kuplais izstādes apmeklētāju skaits liecina, ka ļaudis arvien vairāk pievēršas būvēšanai un remontiem savos mājokļos un ka no krīzes pamazām ķepurojamies ārā. Viņaprāt, ik gadu rīkotās būvniecības izstādes rosina cilvēkus jaunu ideju īstenošanai, reizē palīdzot ražotājiem noskaidrot, kādi ražojumi viņiem visvairāk nepieciešami.

“Latvijas finieris” izstādē demonstrēja Rēzeknes novada Verēmu pagastā uzceltajā ražotnē no bērza saplākšņa izgatavotas būvdetaļas, no kurām ikviens cilvēks ar paša rokām var izgatavot laivu. Pēc uzņēmuma “Riga Wood Baltic” tirdzniecības pārstāvja Arvīda Ozoliņa teiktā, šīs būvdetaļas ir kā bērniem pazīstamā “lego” spēle, tikai krietni lielākas un šoreiz tās domātas pieaugušajiem. Laiva ir tikai viens no iespējamiem saplākšņa izmantošanas veidiem. No jau gatavām būvdetaļām ikviens savā mājā var uzbūvēt daudz praktisku lietu, piemēram, āra “sirdsmājiņu”, komposta kasti, iekštelpu kāpnes. Saplākšņa būvmateriāli turklāt ir vairākas reizes lētāki nekā kāpņu izgatavošanai līdz šim biežāk lietotie ozola vai oša kokmateriāli. Lai iepazīstinātu cilvēkus, ko ar pašu rokām un turklāt bez īpašas mākas vēl iespējams uzbūvēt no jau gatavām saplākšņa būvdetaļām, “Latvijas finieris” izveidojis mājaslapu: www.izgatavopats.lv. Izstādē bija pārstāvēts arī uzņēmums “Vides tehnika”, kas ēku siltināšanai mudina pievērsties dažādiem Latvijā un citās valstīs ražotajiem siltumu izolējošiem būvmateriāliem, piemēram, “Paroc” ražotajai beramajai akmens vatei vai Vācijā ražotajai, ar pūšanas paņēmienu iestrādājamai priedes kokšķiedras vatei. Cita starpā iesaka izmantot gan Latvijā, gan ārzemēs ražoto ekovati, ko iegūst no visparastākās makulatūras, – sasmalcinot papīru līdz šķiedrai un pievienojot piedevas – boraku un borskābi, kas aizsargā mājas koka būvdetaļas pret pelējuma sēnītēm, trupēšanu un pūšanu.

Kokmateriālu ražošanas uzņēmums ar 19 gadu darba pieredzi SIA ”LATVIA TIMBER INTERNATIONAL” izstādē prezentēja no egles, priedes un Sibīrijas lapegles gatavotas būvkonstrukcijas, terases dēļus un kokmateriālus iekšējai un ārējai apdarei. Ar jaunākajām pasaules tendencēm apdares materiālu nozarē varēja iepazīties, apmeklējot būvniecības, loģistikas un apdares materiālu vairumtirdzniecības uzņēmuma SIA „EBS” stendu, kur tika prezentēta arī SIA Glastik produkcija – Latvijā ražoti akustiskie paneļi sienām un griestiem. SAULES LOGI & DURVIS izstādē prezentēja energoefektīvus un passive house risinājumus; ZULAK WOOD LATVIA piedāvāja plākšņu materiālus būvniecībai (saplāksni, OSB, kokskaidu plāksnes, u.c. plākšņu materiālus), savukārt SIA “ROZEMAR” iepazīstināja ar inovatīvām sistēmām koka konstrukciju savienojumiem, stiprinājumu sistēmām koka fasādēm un koksni aizsargājošiem un dekoratīviem apdares materiāliem. “FARENS Virtuves”, kas pārstāv Igaunijas lielāko virtuves mēbeļu ražotāju AS Arens Mööbile, šogad izstādē parādīja klasisko un moderno virtuvju izlasi. Galvenie jaunumi: Boss frēzētais rokturis – īpaša izliekuma frēzējums fasāžu materiālā, kas iestrādāts finierēta ozolkoka rāmja vai krāsota MDF profila materiālā; un Castanga fasāžu profils – īpaši smalks klasiskuma un modernisma apvienojums jaunā klasiski modernā fasādē. Izgatavots no MDF materiāla, un to iespējams krāsot 2200 krāsu variācijās. Tāpat šajā stendā bija apskatāmas modernas spoguļgludo lakoto fasāžu virtuves un aktualitātes klasisko virtuvju jomā – balta ozolkoka rāmja profila stūra virtuve centrā un vairākas mazas virtuves, kā arī parādītas dažādas materiālu apstrādes iespējas, piemēram, to, kā īpaši izcelt koka šķiedras.

 

Raksts: “Izstāde jaunām idejām mājai”, Zigfrīds Dzedulis, laikraksts Latvijas Avīze, publ. 18.03.2013

Avots: mod2.la.lv

www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *