Koka logu izgatavotājs «Flora» palielina savu tirgus daļu Krievijā

Jelgavas koka logu izgatavotājs «Flora» palielinājis savu tirgus daļu Krievijā – apmēram puse uzņēmumā izgatavoto logu tiek eksportēti uz Krieviju. Lielākoties tie ir ekskluzīvi pasūtījumi Krievijas bagātnieku villām, bet uzņēmuma direktors Juris Bušs konkrētus uzvārdus saukt nevēlas.

«Mūsu klientu vidū ir cilvēki no žurnāla «Forbes» veidotā Krievijas tūkstoš bagātāko cilvēku saraksta. Tie gan nav cilvēki no saraksta augšgala. Mūsu klientu rocība ir ap 300 – 500 miljoniem,» savus klientus raksturo J.Bušs. 80 – 90 procenti logu Krievijā tiek pasūtīti un izgatavoti privātpersonu villām Maskavā un Piemaskavā, bet bijuši arī pasūtījumi bankām. «Pēdējā laikā daudz strādājam arī Jūrmalā, kur krievu bagātnieki iegādājas īpašumus,» piebilst uzņēmējs.

«Katrs mūsu objekts Krievijā pēc apjomiem ir tāds, ka Latvijā tas būtu viens no redzamākajiem būvniecības objektiem,» komentē J.Bušs, norādot, ka strādāt ar Krievijas miljonāriem neesot nemaz tik viegli – jo bagātāks cilvēks, jo augstākas un sarežģītāk izpildāmas prasības.

Uzņēmums «Flora» Krievijas tirgū darbojas jau četrus gadus – Maskavā ir izveidota uzņēmuma pārstāvniecība – un šobrīd ir ieņēmis ekskluzīvu un kvalitatīvu logu nišu, veiksmīgi konkurējot ar uzņēmumiem no Vācijas, Austrijas, Itālijas. «Mēs nodrošinām tādu pašu kvalitāti, bet par 30 procentiem lētāk nekā uzņēmumi no Vācijas, Austrijas, Itālijas,» tā J.Bušs. Tāpat savu produkciju 1991. gadā dibinātais uzņēmums «Flora» eksportē arī uz Lielbritāniju, Franciju, Spāniju un Zviedriju.

 

Raksts: «Flora» izgatavo logus krievu miljonāru villām, Ilze Knusle-Jankevica, publ. 13.03.2013

Avots: www.jelgavasvestnesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *