Pasaules labākie dizaineri un arhitekti sacenšas viesmīlības dizaina konkursā

Neatkarīgais Lielbritānijas un starptautiskais konkurss RESTORĀNU UN BĀRU DIZAINA BALVA (Restaurant & Bar Design Awards) ir pasaulē vienīgais tikai un vienīgi viesmīlības un ēstuvju dizainam veltītais konkurss, kurā piedalīties aicināti pasaules labākie arhitekti, interjera un gaismas dizaineri, kā arī restorānu un bāru īpašnieki.

2013.gadā konkursā var iesniegt projektus, kas realizēti no 2012. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim. Iesniegtos projektus vērtēs starptautiska žūrija. Pieteikumi var tikt iesniegti no visiem, ieskaitot viesnīcas, birojus, transportu, rūpniecību, lieliskas maltīšu vietas, izglītības, sporta, atpūtas un veselības aprūpes iestādes, valdības, aviācijas, kruīzu operatoriem un mazumtirdzniecības. Balvu ieguvēji tiks paziņoti Londonas dizaina notikuma beigās 2013. gada septembrī. Darbi konkursam iesniedzami līdz 2013. gada 14. aprīlim.

Iepriekšējos gados šajā konkursā iesniegtie projekti liecina, ka par spīti plašajam materiālu klāstam, koks no modes neiziet. Tieši otrādi, līdz ar kokapstrādes tehnoloģiju attīstību un ekoloģiskās būvniecības popularitātes pieaugumu, koksnes kā materiāla izmantošanas iespējas interjera dizainā nepārtraukti palielinās. Un viesmīlības sektors nav izņēmums. Tas ir tādēļ, ka koks ir vienīgais dabīgais materiāls ar plašu pielietojumu gan telpu apdarē (fiksētajos elementos – sienas un griesti, grīdas, logi un durvis, kamīni, kāpnes utt.), gan telpu iekārtojumā (mēbeles, citi mobili koka interjera elementi utt.). Turklāt tas ir ‘silts’ materiāls ar pievilcīgu faktūru un estētisku vizuālo izskatu, apkārtējiem radot mājīguma sajūtu, savukārt arhitektiem un dizaineriem – neierobežotas radošās izpausmes iespējas.

Iepriekšējā gada konkursā nominācijā par labāko restorāna interjera dizainu gada balva tika piešķirta Spānijas arhitektu studijas “Estudio Nomada” projektam “A Cantina”. Šī restorāna iekārtojuma pamatkoncepcija bija radīt tā apmeklētājiem sajūtu, ka maltīte tiek ieturēta dabā. Ilūzijas materializēšanās panākta, no ozolkoka gatavoto galdu kājas pagarinot līdz griestiem, kas savā starpā veido sazarojumu, koptēlam radot augošu koku alejas iespaidu. Savukārt par labāko bāra interjera dizainu tika atzīts Bulgārijas arhitektu studijas “Mode” projekts “Graffiti Cafe”, kur īstenota unikāla koncepcija, apmierinot visas tehnoloģiskās un funkcionālās prasības. Rezultātā tapis moderns interjers, kas apzināti sasaucas ar ēkas otrajā stāvā esošo Modernās mākslas galeriju un bagātīgi papildināts ar koka elementiem, iestādes apmeklētājiem nepārtraukti atgādinot par plašajām koka izmantošanas iespējām.

 

Raksts: “Restaurant & Bar Design Awards 2013”, Latvijas Dizaineru savienība, skat. 19.03.2013

Avots: www.design.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *