Igauņi pārpērk līmēto kokmateriālu ražošanas uzņēmumu “Staļi”

Uzņēmumu reģistrs 19.martā reģistrējis izmaiņas viena no Lursoft un laikraksta “Dienas bizness” veidotā lielāko uzņēmumu TOP 500 saraksta dalībnieka īpašnieku sarakstā, vēsta Klientu Portfelis. Īpašnieku mainījis kokapstrādes uzņēmums SIA “Staļi” – visas uzņēmuma kapitāldaļas no Amerikas uzņēmuma “Forrest Distribution” pārņēmis Igaunijā reģistrētais OU Metsamaterjali Agentuur.

2011.gadā SIA “Staļi” peļņa sasniedza 244,619 tūkst. latu, iepretim 2010.gadā gūtajai peļņai 930 latu apjomā. Par 17% audzis arī uzņēmuma apgrozījums – no 7,78 miljoniem latu 2010.gadā līdz 9,12 miljoniem latu 2011.gadā.

Uzņēmuma vadības ziņojumā norādīts, ka 2011.gadā realizētās produkcijas daudzums naturālās mērvienībās, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies, sasniedzot 12 407 kubikmetru, attiecīgi palielinoties ieņēmumu daļai eksportētajai un Eiropas Savienības dalībvalstīm piegādātajām precēm. Salīdzinot ar 2010.gadu, realizācija ir augusi gan Latvijā, gan arī aiz tās robežām. Pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas uz vienu realizācijas latu, salīdzinot ar 2010.gadu, ir nedaudz pieaugušas (par 0,28 procentpunktiem), kas skaidrojams ar izejmateriālu cenu kāpumu.

2011.gadā uzņēmumā reorganizācija turpinājās un ražošanā tika ieviesti jauni produkcijas veidi, līdz ar to palielinājušās realizācijas iespējas Anglijā, Francijā un Zviedrijā, kā arī tiek meklēti papildus noieta tirgi.

Turpmākajos gados plānots peļņu ieguldīt uzņēmuma attīstībā, rekonstruējot esošo ražošanu un attīstot jaunu produkcijas veidu ražošanu un realizāciju.

SIA “Staļi” dibināta 1992.gadā. Jau 1995. gadā uzsākot līmēto kokmateriālu eksportu, „Staļi” līdz 2004. gadam sasniedza Eiropas lielākā uzņēmuma statusu šajā kategorijā. Uzņēmums nodarbojas ar logu un durvju ražošanu, mēbeļu plātņu un augstas kvalitātes kokskaidu granulu ražošanu. Produkcija pamatā tiek eksportēta uz Eiropas Savienības valstīm un Ameriku. Biokurināmais tiek realizēts Dānijā, Norvēģijā, Zviedrijā. Neliela daļa no produkcijas tiek realizēta vietējā tirgū; logi un durvis savukārt tiek realizēti galvenokārt Latvijā.

 

Raksts: “Par SIA STAĻI īpašnieku kļūst Igaunijas OU Metsamaterjali Agentuur”, Klientu Portfelis, publ. 20.03.2013

Avots: www.klientuportfelis.lv

www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *