Cēsīs siltumu ražos jauna koksnes biomasas katlu māja

Otrdien, 19.martā SIA “Cēsu siltumtīkli” atklāja jauno koksnes biomasas katlu māju. Īstenojot šo Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu, uzbūvēta jauna, moderna katlumāja. Tajā uzstādīti divi koksnes biomasas  katli ar jaudu 2MW un 5MW un dūmgāzu kondensācijas ekonomaizers, kas ļauj ekonomiski izmantot atjaunojamo energoresursu kurināmo. Lētāka vietējā kurināmā izmantošana dod iespēju ne tikai samazināt atkarību no importētajiem resursiem, bet arī nodrošina izdevīgāku siltuma tarifu iedzīvotājiem, jo šķelda ir lētāks kurināmais nekā gāze.

Jaunās katlu mājas būvniecība tika uzsākta pagājušā gada pavasarī, un šī gada februārī tā uzsāka darbību testa režīmā. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās arī “Cēsu siltumtīklu” operatora uzņēmuma “Dalkia” vadītājs Austrumeiropā Žans Skurle. Viņš atzina, ka ir ļoti iepriecināts par iespēju piedalīties jaunās katlu mājas atklāšanā. Tas ir nozīmīgs pavērsiens Cēsu siltuma apgādē, jo dod iespēju, izmantojot vietējo kurināmo, piegādāt iedzīvotājiem lētāku siltumu.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders pateicās visiem jaunās šķeldas katlu mājas būvniecībā iesaistītajiem. Viņš atzīmēja, ka „Dalkia”, kļūstot par Cēsu siltumtīklu operatoru, veikusi būtiskus uzlabojumus pilsētas siltumapgādē, kas ļauj samazināt siltuma tarifu. SIA „Cēsu siltumtīkli” valdes priekšsēdētājs Ēriks Timpars uzsvēra, ka tik ievērojams tarifu samazinājums ir iespējams tikai pateicoties ilgtermiņa skatījumam uzņēmuma attīstībai un īstenotajiem saimnieciski izdevīgajiem projektiem. Jaunās katlu mājas nodošana ekspluatācijā, kā arī esošo katlu māju un siltumtrašu rekonstruēšana un modernizēšana ļāvusi sagatavot tarifu plānu, kas paredz siltuma tarifa samazinājumu par 17%.

Kopējās investīcijas jaunās Cēsu siltumtīklu koksnes biomasas katlu mājas projektā ir  1 960 785,55 lati.

Raksts: “Cēsīs jauna katlu māja un lētāks siltums”, Aivars Akmentiņš, Cēsu novada pašvaldība, publ. 21.03.2013

Avots: www.cesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *