Koka palešu ražotājs “Pēterkoks” turpina attīstīties, peļņa pieaug par 6,4%

Kokapstrādes uzņēmums SIA “Pēterkoks” 2012.gadu noslēdza ar 248 223 latu peļņu, kas ir par 6,4% vairāk nekā 2011.gadā, kad uzņēmuma gūtā pelņa bija 233 339 lati, liecina “Firmas.lv” informācija.

Lai gan uzņēmuma apgrozījums salīdzinājumā ar 2011.gadu par 23% samazinājies (līdz 3,62 miljoniem latu), kas skaidrots ar fizisko kravu apjomu samazināšanos esošajos realizācijas tirgos, pārskata gadā “Pēterkoks” savu darbību turpinājis sekmīgi. Esošajos noieta tirgos tirdzniecības produktu segmetācija pērn turpinājusies. Liels uzsvars likts uz iepazīstināšanu ar jauniem produktiem un darbības sakārtošanu ar visiem piegāžu ķēdē iesaistītajiem dalībniekiem.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, pārskata gadā turpināta arī ražotnes sakārtošana meitas uzņēmumā SIA “AB TERASES” ar nodomu to izveidot par koka industriālā iepakojuma ražošanas uzņēmumu. Ņemot vērā specifiskās investīcijas uzņēmuma vajadzībām un saimnieciskās darbības attīstīšanu sākuma posmā, “Pēterkoks” nolēmis pārņemt meitas uzņēmuma zaudējumus par 2012.gadu. Turpmāk uzņēmums plāno turpināt uzsākto politiku savas tirdzniecības darbības paplašināšanā, attīstot noieta tirgu Latvijā, Eiropā, kā arī veikt ieguldījumus “AB TERASES” attīstībā.

SIA “Pēterkoks” ir Jelgavā reģistrēts kokapstrādes uzņēmums, kas plašā sortimentā piedāvā jaunas un lietotas, standarta un speciālas koka paletes. Tāpat uzņēmums tirgo alkšņa, apses, bērza, egles un priedes taras zāģmateriālus un kurināmo koksni (ozola, oša un alkšņa kamīnmalku).

Uzņēmums koka paletes savā ražotnē gatavo pēc noteiktiem starptautiskiem standartiem. Tāpat tiek veikta materiālu antiseptizēšana, lai pasargātu tos no sēnīšu bojājumiem, kā arī veikta termiskā apstrāde, lai paildzinātu koka kalpošanas mūžu. Līdzīgi kā vairums citu kokapstrādes uzņēmumu, arī SIA “Pēterkoks” nemitīgi veic ražošanas procesa uzlabojumus, lai spētu piedāvāt vēl kvalitatīvākas preces.

Kopš izveidošanas 2007.gadā, uzņēmums gadu laikā spējis iemantot daudzu lielu un starptautisku uzņēmumu uzticību Vācijā, Francijā, Šveicē, Lielbritānijā, kā arī Beļģijā un Nīderlandē. SIA “Pēterkoks” ražotās paletes izmanto uzņēmumi Latvijā un Eiropā, kas darbojas pārtikas, metālapstrādes, ķīmijas, plastmasas, stikla un ķieģeļu ražošanas un transportēšanas industrijā.

 

Raksts: “”Pēterkoks” pelņa pērn teju 250 000 lati”, Pilsētas informācijas portāls, publ. 26.03.2013

Avots: http://www.jelgava24.lv/zinas/101/192904

http://www.peterkoks.eu/lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *