Garā ziema negatīvi ietekmējusi čiekuru ražu Vijciemā

Ziema ir aizkavējusies un vēl nevēlas savu vietu atdot pavasarim. Tā kā bargais laiks ietekmē daudzus dabā notiekošos procesus, tas ietekmējis arī čiekuru ražu, kas šogad ir bijusi krietni mazāka kā citus gadus.

Čiekuru ievākšana pirms ziemas iestāšanās ir ikgadējs pasākums. Lai ievākto ražu varētu žāvēt, ir nepieciešams pietiekoši daudz čiekuru, lai ar tiem varētu piepildīt Vijciema čiekurkaltē esošos žāvēšanas cilindrus.

Šis ir viens no retajiem gadiem, kad Vijciemā bija kluss – čiekuru sprakšķēšana tomēr nebija dzirdama, lai gan bija plānota. Tajā pašā laikā AS „Latvijas valsts meži” čiekurkaltēs Kalsnavā un Rendā viss notikās. Jau novembrī Kalsnavā tika uzsākta čiekuru ievākšana no skuju kokiem, kur 16 m augstumā, izmantojot mehanizēto pacēlāju, arborētuma darbinieki ievāca čiekurus, lai veiktu to pārstrādi un iegūtu augstvērtīgas sēklas. Tās izmantoja jaunu stādu izaudzēšanai, un starptautiskajai sēklu apmaiņai. Pēc čiekuru pārstrādes, kad tika iegūtas sēkliņas, izžāvētie čiekuriņi noderēja kā floristikas materiāli adventes vainadziņu izgatavošanai, dekoriem, kā arī kā uzskates materiāls apmeklētājiem.

 

Raksts: “Garā ziema samazinājusi čiekuru ražu Vijciemā”, LVM struktūrvienība Mammadaba, publ. 27.03.2013

Avots: www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *