Pedagogi iepazīstas ar vides izglītības iespējām Tērvetes dabas parkā

26. un 27. martā Tērvetes dabas parkā viesojās 36 Jelgavas pilsētas pedagogi. Skolotāji piedalījās seminārā „Tērvetes dabas parka piedāvājums pirmsskolas un pamatskolas skolēniem”. Pedagogiem bija sagatavota daudzveidīga programma, kas sniedza vispusīgu informāciju par vides izglītības iespējām Tērvetes dabas parkā AS „Latvijas valsts meži” programmas „Izzini mežu” ietvaros.

Pirmsskolas un sākumskolas skolotājus Pasaku vilcieniņš aizvizināja uz Rūķu sētu, kur viņi iepazinās ar tematisko vides radošo darbnīcu piedāvājumu bērnu grupām. Vides radošās darbnīcas vadītāja pasaku tēli – Rūķu māmiņa un tētis. Noslēgumā visi, pulcējušies ap lielo pavardu Rūķotavā, cienājās ar zāļu tēju un veselīgajiem kafejnīcas „Mammadaba” sagādātajiem našķiem.

Savukārt 5.-9. klašu skolotāji iepazina meža apsaimniekošanas ciklu, novērtēja mežsaimniecības nozīmi un koksni kā atjaunojamu resursu Koksnes takā. Pedagogiem bija lieliska iespēja pārliecināties, ka matemātiku var mācīties arī mežā, mērot koka augstumu, apkārtmēru un rēķinot koksnes tilpumu, izmantojot gan sentēvu metodes, gan šobrīd pieejamās modernās tehnoloģijas. Jelgavniekus gaidīja arī līdzās esošā Dzīvnieku taka ar daudzveidīgajiem uzdevumiem un meža iemītnieku novērošanas tornis.

Šādas tikšanās ļauj skolotājiem labāk izprast Tērvetes dabas parka piedāvājumu skolēniem visa gada garumā, kā arī plānot izglītības standartā iekļautās aktivitātes brīvā dabā. Tērvetes dabas parkā meža gudrības vides izglītības programmas „Izzini mežu” ietvaros, apvienojot mācību procesu ar atpūtu dabā, ik gadu apgūst vairāk nekā 5 tūkstoši skolēnu.

 

Raksts: “Pedagogi Tērvetes mežā”, LVM struktūrvienība Mammadaba, publ. 28.03.2013

Avots: www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *